REKLAMA

W Płocku jest bazarek, który pomaga dzieciom

REKLAMA

Fundacja „Portal Fm – Pomagamy Dzieciom” to inicjatywa na rzecz walki z wykluczeniem najmłodszych. Fundacja prowadzi między innymi bazarek, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

Charytatywny Bazarek Efemek to inicjatywa fundacji „Portal Fm – Pomagamy Dzieciom”, w ramach której można oddać swoje niepotrzebne rzeczy. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na walkę z wykluczeniem społecznym młodych ludzi.

Fundacja prowadzi swoją działalność już od 8 lat. „Portal FM – Pomagamy Dzieciom” skupia się na profilaktyce uzależnień i zdrowia, a także edukacji młodych ludzi.

– Jeszcze w 2010 roku w internecie zobaczyliśmy apel o pomoc – zbiórkę nakrętek dla chorego chłopca z głębokim autyzmem. Zaczęliśmy zbierać jako osoby prywatne, po jakimś czasie założyliśmy stowarzyszenie, a następnie w 2012 roku fundację, która działa do tej pory. W logo ma nakrętkę i myślę, że przez tyle lat udało nam się zebrać na rzecz dzieci od 80 do 100 ton nakrętek – opowiada o genezie fundacji prezes, Piotr Nosarzewski.

Inicjatywa ma na swoim koncie trzy duże akcje charytatywne, dzięki którym udało się pozyskać wyremontowane i w pełni wyposażone mieszkania dla podopiecznych. Fundacja pracuje z młodymi ludźmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym nad ukształtowaniem ich zdrowego życia, profilaktyką uzależnień i edukacją.Swoje wysiłki na rzecz dzieci „Portal Fm – Pomagamy Dzieciom” finansuje między innymi poprzez Bazarek Efemek.

– Można tutaj przynosić niepotrzebne rzeczy w bardzo dobrym stanie, ale można też przyjść i kupić coś fajnego za niewielką cenę, wspierając naszą działalność statutową – wyjaśnia Piotr Nosarzewski.

Bazarek mieści się na parterze budynku przy ul. Dojazd 13 (skrzyżowanie ul. Dojazd i alei Kilińskiego).

fot. facebook.com Fundacja „Portal Fm – Pomagamy Dzieciom”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. Czytelniczka says:

    Brawo!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU