W nocy marznący deszcz i zamiecie śnieżne

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To uwaga szczególnie dla kierowców – już wieczorem ma padać słaby deszcz, który na drodze zamieni się w lodowisko. Do tego prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne. Może być bardzo niebezpiecznie.

Według Biura Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW-PIB w Warszawie, na terenie województwa mazowieckiego dzisiaj od godz. 18 mogą wystąpić słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, co spowoduje gołoledź (a przejściowo opady śniegu). Strefa tych marznących  opadów będzie przemieszczać się będzie z subregionów północnego i zachodniego na wschód. Następnie od zachodu w stronę centrum, wraz ze stopniowym wzrostem temperatury, opady marznące będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz.

Od godz. 22 natomiast prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne, które będą wynikiem wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 70 km/h. Najbardziej zagrożona jest wschodnia i północna część Mazowsza, gdzie natężenie opadów śniegu będzie okresami umiarkowane. W zawiejach widzialność będzie ograniczona do 500 m.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji