REKLAMA

W Małachowiance uczniowie obchodzili Światowy Dzień Liczby Pi

REKLAMA

Małachowianka już od kilku lat obchodzi Światowy Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie przygotowali sporo konkursów, była wielka zgadywanka, uczniowie i nauczyciele przebierali się za Pitagorasa, powstały przepyszne ciasta i nie zabrakło też Pikachu.

14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby Pi. Data nie jest przypadkowa, bowiem kojarzy się ona z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi. 14 marca w USA (tam zapoczątkowano święto) zapisywana jest właśnie jako 3.14.

fot. PetroNews

Uczniom najstarszego płockiego liceum nie zabrakło pomysłów na obchodzenie tego święta. Już na samym wejściu można było zobaczyć ogromny model „Pi”, przez który należało przejść, by dostać się do szkoły. Jako że liczba pi jest nieskończona, uczniowie wpadli na pomysł, aby przez korytarze budynku ciągnęły się jej liczby po przecinku. Chodząc po szkole można było zobaczyć PItagorasów, PIkachu, PIngwiny, uczniów przebranych w koszulki z liczbą Pi.

Odbyła się również matematyczna zgadywanka rozgrywana między klasami, a pytania były związane oczywiście z matematyką.– Uczniowie z naszej szkoły często biorą udział w nietypowych świętach – mówią uczennice Małachowianki, Maja Garkowska, Ola Antoszewska, Katarzyna Wójkowska i Patrycja Guzanek. – Mamy bardzo dużo chętnych. Światowy Dzień Liczby Pi obchodzony jest już po raz piąty w naszej szkole, więc mamy doświadczenie z poprzednich edycji. Co roku organizujemy konkurs na najlepsze ciasto z liczba Pi, organizujemy chodzenie na 3.14 metra, wymyślamy wierszyki itd.  We wszystkim każdy może się wykazać – śmieją się dziewczęta.

Uczniowie przygotowali ciasta związane z liczbą pi.  W języku angielskim słowa pi oraz pie (ciasto, placek) mają zbliżoną wymowę, a placki często są okrągłe – również to ma przypominać, że π jest równe stosunkowi obwodu koła do długości jego średnicy. W tym roku jeden z uczniów przygotował ciasto w kształcie PIeroga.

Ciekawym pomysłem, była organizacja fotobudki. Każdy z uczniów mógł sobie zrobić zdjęcie z Pitagorasem i użyć akcesoriów, które również były związane z π.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU