REKLAMA

W Koszelówce powstało izolatorium dla zakażonych Sars CoV-2

REKLAMA

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku tworzy izolatorium w podpłockiej Koszelówce. Miejsca dla osób zakażonych koronawirusem powstają w ośrodku wypoczynkowym.

Podczas piątkowej telekonferencji, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, Stanisław Kwiatkowski przekazał, że na podstawie decyzji wojewody mazowieckiego szpital utworzył izolatorium w Koszelówce (gm. Łąck). Miejsca dla osób, które nie mają objawów Covid-19, ale potwierdzono u nich obecność wirusa Sars CoV-2, szykowane są w ośrodku wypoczynkowym Zacisze-Bis.

– Wczoraj (29 października – przyp. red.) udało się nam pozyskać lekarza, który będzie obsługiwał izolatorium. Przygotowanych jest już 76 łóżek, kierowane będą tam osoby w stanie dobrym – tłumaczył dyrektor Stanisław Kwiatkowski.W praktyce, w izolatorium przebywać będą osoby zakażone, które otrzymają skierowanie od lekarza rodzinnego, szpitala wojewódzkiego lub ośrodków na terenie Mazowsza. Na miejscu będzie pielęgniarka – w razie potrzeby obecności lekarza, może on w ciągu kilkunastu minut przyjechać do chorego.

Za pobyt pacjenta płaci Narodowy Fundusz Zdrowia, właściciele ośrodka organizują natomiast pełną opiekę pod kątem noclegu i wyżywienia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. pytajnik says:

    Ogrzewanie mają?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU