REKLAMA

Uwaga na Jachowicza i Chopina!

REKLAMA

Kierowcom na razie nie będzie lżej – Miejski Zarząd Dróg zapowiada zmiany w czasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Al. Jachowicza – ul. 11 Listopada, a także wprowadzenie nowej, stałej organizacja ruchu na ul. Chopina.

Skrzyżowanie Al. Jachowicza – ul. 11 Listopada

Czasowa organizacja ruchu, ograniczająca wjazd z Al. Jachowicza w ul. 11 Listopada będzie utrzymana do czwartku 23 maja. Następnie, od piątku 24 maja do 2 czerwca nastąpi zwężenie jezdni południowej w kierunku Podolszyc. W tym czasie skrzyżowanie pozostanie przejezdne, jednak dostępny będzie tylko jeden pas ruchu na jezdni południowej. W trakcie prac będzie dochodziło do rotacyjnych wygrodzeń na jezdni, dlatego bardzo wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych i wyznaczonych objazdów. W rejonie skrzyżowania obowiązuje zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości.

Przebudowa skrzyżowania al. Jachowicza – 11 listopada w dniach 14 maja – 30 czerwca przewiduje:
– lewostronne poszerzenie zachodniego i wschodniego wlotu al. Jachowicza wraz z budową jezdni do zawracania na wlocie wschodnim, w celu wydzielenia pasów dla skręcających w lewo oraz zawracających,
– przesuniecie przejścia dla pieszych na wlocie zachodnim w stronę środka skrzyżowania,
– korektę krawężnika na łuku w celu uzyskania prawidłowego prowadzenia trzech pasów ruchu w kierunku wschodnim.

Nowa organizacja ruchu na Chopina

Od środy, 22 maja zaplanowano wprowadzenie nowej organizacji ruchu w rejonie ul. Chopina. Powstaną trzy, a nie jak dotychczas dwa pasy ruchu, będzie przesunięta dotychczasowa oś jezdni. Już dzisiaj, 21 maja w godzinach popołudniowych i nocnych zaplanowane jest wykonanie oznakowania poziomego w rejonie ul. Chopina i ul. Otolińskiej, wprowadzające w efekcie całkowicie nową organizację ruchu. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych i poleceń służb drogowych kierujących ruchem.Zmiany w oznakowaniu poziomym i pionowym będą znaczne. Na odcinku od skrzyżowania ul. Chopina z ul. Lachmana i Spółdzielczą do ul. Otolińskiej i dalej od skrzyżowania ul. Otolińska – Chopina aż do dworca PKP zostaną wyznaczone dwa pasy ruchu dla pojazdów, jadących od Międzytorza w kierunku Orlen Areny. W przeciwnym kierunku, od skrzyżowania ul. Dworcowa – Chopina, pojedziemy w kierunku Międzytorza jednym pasem. Oś jezdni ul. Chopina zostanie w związku ze zmianą przesunięta. Wyjeżdżając z ulic osiedlowych w ul. Chopina będzie można skręcić zgodnie z nowym oznakowaniem poziomym i znakami pionowymi C-2 wyłącznie w prawo.

Wykonanie prac malarskich na jezdni oraz oznakowanie jezdni techniką termoutwardzalną uzależnione jest od warunków atmosferycznych. W przypadku opadów deszczu prace i wprowadzenie organizacji ruchu zostaną przesunięte na inny termin.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU