REKLAMA

Ukradli kosmetyki za 1,6 tys. zł

REKLAMA

Miniona doba była wyjątkowo spokojna na płockich drogach. Doszło jedynie do 8 kolizji, w tym 3 w Płocku. Na drogie kosmetyki skusiła się natomiast pewna para, która nie zamierzała za nie płacić.

Do kradzieży kosmetyków doszło we wtorek, 29 stycznia w jednej z płockich drogerii. Kobieta i mężczyzna usiłowali wynieść ze sklepu przedmioty o łącznej wartości ponad 1,6 tys. zł. Sprawcy zostali zatrzymani przez ochronę i przekazani policji. Obecnie przebywają w policyjnym areszcie.

Gdzie radar?
30 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnić będą służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:
– w godz. 6-14 na trasie Płock – Brudzeń Duży – Płock
– w godz. 14-22 na trasie Płock – Karolewo – Płock DK62.

PowiązaneTematy

W środę policjanci płockiej drogówki prowadzić będą także działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.– Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych – mówi sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Podczas działań, funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też przyglądać się będą czy to piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego – wyjaśnia.

Nadzorem objęte zostaną te miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych, np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.

– Nadmieniam, że w tym roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku doszło do 6 zdarzeń z udziałem osób pieszych. Sprawcami czterech zdarzeń byli kierujący, natomiast pozostałe dwa powstały w wyniku błędu osób pieszych – podsumowuje sierż. sztab. Marta Lewandowska.