REKLAMA

Uczniowie też potrafią pisać! Kto otrzymał tytuł mistrza 26. Biesiady Literackiej?

REKLAMA

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, jak co roku, zorganizowała prawdziwą ucztę kulturalną. Uczniowie z Płocka i regionu zaprezentowali podczas XXVI Biesiady Literackiej swoją fascynującą twórczość.

Jak co roku w listopadzie, już po raz dwudziesty szósty odbyła się Biesiada Literacka organizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku wspólnie z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. Prezentacja i wręczenie nagród odbyło się w auli liceum.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim pobudzanie aktywności twórczej oraz inspirowanie do realizacji pasji i zainteresowań humanistycznych uczniów szkół ponadpodstawowych.

Podczas XXVI Biesiady Literackiej czternastu uczniów z Płocka, Gostynina oraz Wyszogrodu zaprezentowało swoje literackie propozycje, których z przyjemnością i uwagą wysłuchało jury w składzie: Ewa Żmudzin-Sulińska – polonistka z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, Marta Jaroszewska – nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Maciej Wiącek – dziennikarz.

fot. materiały prasowe Biblioteki Pedagogicznej

Przy ocenie utworów jury wzięło pod uwagę twórczy charakter utworu, samodzielność i oryginalność, poprawność stylistyczną i językową. Znaczącą rolę odgrywał również poziom literacki oraz sposób prezentacji utworu.  • Pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrza XXVI Biesiady Literackiej otrzymał Igor Adamczyk z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie (nauczyciel: Arletta Komorowska) za prolog do książki Bezdomny.
  • Drugie miejsce zajęła Wiktoria Głębowicz z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku (nauczyciel: Olga Tłuchowska) za wiersz Kryształowa kula.
  • Trzecie miejsce otrzymała Urszula Serwicka z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie (nauczyciel: Arletta Komorowska) za wiersz Nadzieja.

– Ogromnie nas cieszy, że młodzi ludzie piszą, a na dodatek dzielą się swoimi utworami podczas takiego wydarzenia, jak Biesiada Literacka. Pokazują nam swój kawałek świata, przelany na papier. Wśród zaprezentowanych utworów znalazła się proza i dużo, w porównaniu do minionych edycji, poezji. Poziom prezentowanych utworów był bardzo wysoki, co sprawiło, że komisja konkursowa miała bardzo burzliwe obrady – powiedziała Agnieszka Olczyk, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Patronat honorowy nad Biesiadą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Pozostali uczestnicy tegorocznej Biesiady odebrali z rąk Dyrektora Biblioteki Pedagogicznej Agnieszki Olczyk pamiątkowe dyplomy oraz upominki za udział.

– Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym twórcom! Dziękujemy młodzieży za udział, życzymy dalszego rozwijania wrażliwości twórczej i samych sukcesów w podejmowanych próbach literackich! – zwracają się do uczestników organizatorzy.

fot. materiały prasowe Biblioteki Pedagogicznej

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU