REKLAMA

Trwa remont ul. Chopina. Zniknie ważny zjazd, powstanie rondo [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od marca na ul. Chopina trwają prace budowlane. W ramach inwestycji ma powstać między innymi rondo na skrzyżowaniu z ulicami Spółdzielczą i Lachmana. Zniknie także uczęszczany zjazd z al. Piłsudskiego.

Na ul. Fryderyka Chopina w Płocku trwają prace budowlane w ramach pierwszego etapu odwodnienia wiaduktu w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Inwestycja obejmuje wymianę nawierzchni i chodników. Powstanie też dwukierunkowa droga rowerowa oraz rondo na skrzyżowaniu ze Spółdzielczą i Lachmana.

Władze miasta zdecydowały również o likwidacji pierwszego zjazdu z al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w kierunku ul. Chopina.

– Rozwiązanie takie podniesie poziom bezpieczeństwa rowerzystów. Zjazd krzyżuje się z magistralą rowerową i na skrzyżowaniu tym dochodziło do potrąceń – wyjaśnia Hubert Woźniak z Urzędu Miasta Płocka.fot. Wiktor Pleczyński

Długość przebudowywanej drogi to blisko 850 metrów, a koszt prac wynosi 7,429 mln zł. Inwestycja otrzymała ponad 50 proc. dofinansowanie (3,755 mln zł) z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace potrwają do 30 września br. Do tego czasu ulica Chopina i fragment Spółdzielczej pozostaną całkowicie zamknięte. Przejazd będzie możliwy wyłącznie dla mieszkańców z okolic ul. Kopernika, Kolberga i Stodółkiewicza (wjazd od skrzyżowania ul. Chopina z Otolińską).

fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński
fot. Wiktor Pleczyński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 12

 1. Rowerzysta Robert says:

  Witam J23 pewnie pomylił chodnik po drugiej stronie ul z Drogą Dla Rowerów :-) tak jak robią to niektórzy z rowerzystów a nawet o ZGROZO !!! ”wykwalifikowani przodownicy” po ukończeniu i zdaniu egzaminu na Ogólnopolskim Szkoleniowym Zlocie Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK organizowanym przez Komisję Turystyki Kolarskiej ZG PTTK.

 2. Tragedia komunikacyjna to Płock says:

  Naprawdę trudno zrozumieć decyzję o likwidacji zjazdu dla samochodów. Poprostu głupota. Jest pewne, że na wyremontowanej ul. bedzie znak z ograniczeniem do 30. Kolejny bubel po obwodnicy, rondzie zoo , rondach i zjazdach na bielskiej. Trasy rowerowe fajnie jakby powstawały w ciekawszech miejscach np. wzdłuż Wisły, między mostami.Szkoda nerwów na pomysły Andrzeja i jego urzędników. Będziemy się turlać i stać w korkach w prowincjonalnym Płocku.

 3. Znafca says:

  Czy przy okazji tego remontu może wyremontować ten podjazd z ul. Spółdzielczej do al. Piłsudskiego i poprawić ten pomarszczony niedawno położony asfalt na zjeździe z al. Piłsudskiego w ul. Spółdzielczą???

 4. Zombi says:

  Czy suweren może poznać z imienia i nazwiska tego idiotę który to wymyślił ? Czy naprawdę w ratuszu trzeba zatrudniać i płacić bandzie idiotow ? Proponuję zwęzić Piłsudskiego i Jachowicza do jednego pasa w każdą stronę i w to miejsce zrobić po trzy pasy dla rowerów ponadto zlikwidować wszystkie prawoskręty dla samochodów na każdym płockim skrzyżowaniu tam gdzie przebiega ścieżka bo jest tam niebezpiecznie. Jeżeli dorównuje kretynizmem temu kretynowi w ratuszu to chetnie podrzucę swoje CV

  • Znafca says:

   Szanowny obywatelu potrzeba nam takich jak TY. Nie marnuj czasu oto nasze dla Ciebie propozycje:
   – kontroler i inspektor ruchu samolotów na płycie nowego lotniska w Radomiu
   – główny specjalista w komisji ds. wypadków lotniczych
   – dyrektor w Orlenie ds. public relations in family

 5. Galaxon says:

  Tylko te święte krowy na rowerkach myślą, że im wszystko wolno. Wiele razy widziałem „wyczynowca” korkującego ulicę a ścieżka rowerowa obok. A jak zwróciłem uwagę to się jeszcze obruszył.

  • Endriu says:

   Galaxon wyluzuj, ja też nie raz widziałem kierowcę który korkował ulicę. Rowerzyści to też w większości kierowcy…a kierowcy też czasem poruszają się na rowerach. Ten zjazd był nie fortunny (ilość zdarzeń) a 30 m dalej jest drugi

  • Widz oko says:

   Bo debile jeżdżą zarówno rowerami jak i samochodami.. nie ma u nas kultury w narodzie. W większości.

 6. jacoo76 says:

  Barany w tej magistracie pracują. Niech zlikwidują wszystkie zjazdy z głównych ulic bo kolidują że ścieżkami rowerowymi.wina to jest roweżystow I kierowców i dlatego są wypadki a nie zjazdu.

  • fgfg says:

   Jest drugi zjazd kilkadziesiąt metrów dalej, a rowerzysta pisze się przez RZ.

   • J23 says:

    Jest też ścieżka po drugiej stronie.. Kilka pede….ow na godzinę ważniejszych od … Plock, .

   • miki says:

    „Jest też ścieżka po drugiej stronie”…serio? byłeś kiedyś w ogóle w okolicy tego skrzyżowania? Jak nie wiesz o czym piszesz to po co…piszesz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU