Trwa przebudowa dworca. Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów

REKLAMA

Od środy, 9 kwietnia, planowana jest czasowa organizacja ruchu w rejonie ulic Mickiewicza i Chopina. Zmianom ulegnie też rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Jak podaje ratusz, czasowym zmianom poddanie zostanie obsługa przystanków KM. Od 9 kwietnia do odwołania, przystanek na ul. Chopina (Dworzec kolejowy 03) zostanie wyłączony z ruchu. Autobusy linii 0 w stronę ul. Mickiewicza i Winiar, 14 w stronę Al. Jachowicza i Winiar oraz 32 w stronę Orlenu odjeżdżać będą z przystanku zastępczego na ul. Mickiewicza przy skrzyżowaniu z ul. Chopina. Autobusy linii 10 w stronę ul. Sienkiewicza i Winiar, 20 w stronę ul. Sienkiewicza i Kostrogaju, 26 w stronę Al. Jachowicza i Winiar oraz N1 w stronę ul. Sienkiewicza i Kostrogaju odjeżdżać będą z przystanku zastępczego na ul. Chopina.

PowiązaneTematy

Ponadto, przystanek Dworzec kolejowy 03 na Chopina będzie nieczynny. Autobusy linii 0, 14 i 32 odjeżdżać będą z przystanku zastępczego przy ul. Mickiewicza, z kolei linie 10, 20, 26 i N1 z zastępczego na ul. Chopina – po przeciwnej stronie ulicy. Z pozostałych przystanków przy dworcu autobusy odjeżdżać będą bez zmian.

MZD przypomina także, że na czas przebudowy dworca wyznaczono dworzec tymczasowy – na terenie parkingu przy ul. Chopina. Wyznaczono sześć peronów – cztery dla pasażerów wsiadających, a dwa dla wysiadających. Wprowadzono zmianę w organizacji ruchu. Wyjazd z terenu tymczasowego dworca zostanie przeprowadzony przez obecny wyjazd wyjazdu z parkingów, a obsługa pasażerów wysiadających linii dalekobieżnych będzie miała miejsce w dwóch zatokach autobusowych: na ulicy Chopina i Mickiewicza.

Drogowcy uspokajają jednak, że zmiany te nie wpłyną znacząco na ruch drogowy w rejonie dworca. – Dojazd do lokali handlowych odbywać się będzie bez zmian – zapewnia Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Pamiętać jednak należy, że teren obecnego dworca stanie się placem budowy. W związku z tym w rejonie jezdni mogą pojawić się pracownicy oraz maszyny i sprzęt budowlany – dodaje.

Wjazd na teren dworca odbywać się będzie istniejącym wyjazdem z obecnego dworca, natomiast wyjazd z terenu istniejącym zjazdem od strony ulicy Chopina.