REKLAMA

Trwa mobilizacja w Słupnie przed zagrożeniem powodziowym

REKLAMA

W Płocku sytuacja na Wiśle się poprawia, jednak stan wody nie jest taki sam w całym regionie. W Słupnie gmina mobilizuje znaczne środki do umacniania wałów zagrożonych niebezpiecznie wysokim stanem wody.

22 lutego, podczas posiedzenia zespołu reagowania kryzysowego w Słupnie podsumowano zagrożenie, jakie niesie w tamtym rejonie wysoki stan wody w Wiśle i Słupiance. W spotkaniu uczestniczyli:

  • Piotr Jakubowski Kierownik Biura Kryzysowego Powiatu Płockiego,
  • Urszula Cendlewska przedstawicielka Wód Polskich,
  • Katarzyna Wolińska z Urzędu Gminy Bodzanów,
  • przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy Słupno.
fot. facebook.com Urząd Gminy Słupno

Urząd Gminy Słupno informuje, że z powodu odwilży cały czas podnosi się stan wody w regionie i w związku z tym, po ocenie przez Państwową Straż Pożarną, zostanie ewentualnie podjęta decyzja o rozłożeniu rękawa przeciwpowodziowego wzdłuż rzeki Słupianki. Z informacji nam przekazanych wynika, że na razie takiej decyzji nie podjęto.– Omówione zostały również możliwości zabezpieczania wałów wzdłuż Wisły, które są niszczone przez bobry. W miniony weekend do ich naprawy zużyto ponad 4000 worków oraz ok. 100 ton piasku – zaznacza Urząd Gminy Słupno.

Agnieszka Ruclak, w imieniu wójta Marcina Zawadki, podziękowała za pomoc jednostkom straży pożarnych z terenu gminy i gmin ościennych, które we współpracy z pracownikami gminy przez całą dobę monitorują poziom wód na terenie gminy oraz naprawiają i zabezpieczają uszkodzony wał.

fot. facebook.com Urząd Gminy Słupno

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU