REKLAMA

Trasą ks. Jerzego Popiełuszki 173 km/h [FILM]

REKLAMA

Płoccy policjanci prowadzili w czwartek akcje, sprawdzające trzeźwość kierowców, ale i prędkość, z jaką poruszają się po terenie Płocka i powiatu płockiego. Okazało się, że największe przekroczenia prędkości miały miejsce na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki.

Kamery zamontowane w policyjnych radiowozach płockiej drogówki zarejestrowały przekroczenia prędkości, jakich dopuścili się kierowcy podczas działań „Bezpieczny Sierpień 2018”.

– Pierwszy kierowca jechał trasą ks. Jerzego Popiełuszki. Mundurowi zauważyli volkswagena, pędzącego w kierunku Mostu Solidarności. Jadąc za nim zaczęli mierzyć prędkość, która po chwili wynosiła 173 km/h, a obowiązujące ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosiło do 70 km/h. Samochód został zatrzymany – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Funkcjonariusze ukarali pirata drogowego mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi, stracił też prawo jazdy.

Drugie zdarzenie miało miejsce na terenie Małej Wsi.

– Tu, w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wyraźnie wskazuje do 50 km/h, kierujący oplem 21-latek, poruszał się z prędkością 135 km/h – wyjaśnia Marta Lewandowska.

I w tym przypadku mężczyzna stracił prawo jazdy, a dodatkowo otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.Na Trasie ks. Jerzego Popiełuszki w Płocku policjanci zatrzymali również kolejne dwie osoby. Jeden z kierowców poruszał się z prędkością 140 km/h, a drugi – 137 km/h. Nie zastosowali się do prędkości także kierowcy na ul. Wyszogrodzkiej, po której poruszali się ponad 135 km/k. Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy na okres co
najmniej 3 miesięcy.

– Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych – ostrzega sierż. sztab. Marta Lewandowska.

Płoccy policjanci płockiej drogówki 16 sierpnia przeprowadzili też akcję pod nazwą „Alkohol i narkotyki”.

– Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 431 kierujących, natomiast jednego kierującego poddali badaniu na zawartość w organizmie substancji, działających podobnie do alkoholu. Wszyscy zbadani byli trzeźwi, a na terenie miasta Płocka i powiatu płockiego nie doszło do żadnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego – informuje Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. Gal says:

  Film normalnie z archiwum X. Weźcie się w końcu za porządna robotę. Zacznijcie ścigać nieoznakowanych rowerzystów czy pieszych bo to duzo większe zagrożenie niż te 170 na moście

 2. szwejk says:

  dostali mandaty
  a powinni ostry wpi….ol!
  oj bolałaby doopska

 3. Anonim says:

  Policyjna bmw nr. Rej. WPL 63 mw

 4. rafiki says:

  Kiedys na moscie nowym gnalem 220 bo kolezanka chciala sie szybko przejechac.Jak ja przewiozlem to powiedziala ze jestem poj…ny.Pozdro dla Dominiki

 5. Dydy says:

  173km/h to miał pojazd policyjny ;P

 6. Ojciec Mateusz kolega Popiełuszki says:

  Barany pokazuja ze na moscie ktos 170 jedzie … Tam ludzie potrafia i 240 jechac , nigdy nie slyszalem o jakims wypadku na moscie z udzialem pieszych czy samochodów , predzej przy prędkosci 70 bd kraksa na moscie bo jeden za drugim usypia jadac taka predkoscia.

  • Daro says:

   A skad wiesz ze na moscie kolego? Dalej w kierunku łącka nadal jest trasa popiełuszki a tam juz chyba 2 smiertelne były.jasnowidz?

 7. Mały says:

  Sam dmuchałem wczoraj, kulturalnie i wszystko trwało 2min max, oby wiecej akcji dla trzezwości !

 8. Ł says:

  Sprawdzili by trzeźwość Płockich taksówkarzy. Często niektórych stan jest wątpliwy.

 9. Anonim says:

  Jak ściga cię czarne BMW to spiiii jak najszybciej potrafisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU