Tragiczny bilans świąteczny na drogach. Było dużo gorzej niż w zeszłym roku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sześć wypadków, cztery ofiary śmiertelne, 10 osób rannych, blisko 70 kolizji i jedenastu nietrzeźwych kierowców – to bilans ostatniego, świątecznego tygodnia 2013 roku w Płocku i powiecie. Policjanci przyznają, że było dużo gorzej niż rok temu – wtedy na drogach w naszym regionie nikt nie stracił życia.

Zacznijmy od tych informacji najtragiczniejszych – w czasie przerwy świątecznej, od Wigilii do Nowego Roku, na terenie powiatu płockiego doszło do dwóch wypadków śmiertelnych, o których już Was informowaliśmy na łamach naszego portalu. Pierwszy miał miejsce 27 grudnia w miejscowości Bulkowo-Kolonia, do drugiego doszło w noc sylwestrową w Blichowie. W sumie życie straciły cztery osoby, 10 osób zostało rannych.

Od 23 grudnia do 1 stycznia policja odnotowała aż 67 kolizji – do 36 doszło na terenie miasta, natomiast 31 miało miejsce w powiecie. Funkcjonariusze zatrzymali też jedenastu nietrzeźwych kierowców – pięć osób w mieście, sześć zatrzymano na terenie powiatu.

Okres świąteczno-noworoczny był spokojny pod względem przestępstw. Policjanci nie mieli sygnałów, aby doszło do jakichś poważniejszych zdarzeń, czy kradzieży. Nie było też żadnych wypadków przy odpalaniu fajerwerków. W sylwestrową noc do izby wytrzeźwień odwieziono osiemnaście osób.

Rok temu, podczas świątecznego weekendu doszło do jednego wypadku drogowego i ośmiu kolizji. W ciągu trzech dni zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji