REKLAMA

TOP 10 atrakcji w Płocku. Co obstawiacie?

REKLAMA

Rok temu opublikowaliśmy TOP 10 atrakcji Płocka na podstawie informacji z portalu TripAdvisor, który prowadzi ranking atrakcji w miejscowościach na całym świecie. Postanowiliśmy sprawdzić, która atrakcja awansowała, a która spadła w ocenie recenzentów.

PowiązaneTematy

N pierwszym miejscu wśród atrakcji Płocka wciąż pozostaje Wzgórze Tumskie. – Najpiękniejszy widok na Wisłę – możemy przeczytać tytuł wpisu jednego z recenzentów. – Nie ma takiego miasta nad Wisłą, które miałoby tak wspaniałe położenie jak Płock, a widok ze Wzgórza Tumskiego na Wisłę u każdego na długo zostanie w pamięci – dodaje we wpisie z 14 lutego 2017 r.

– Wzgórze Tumskie zachwyca o każdej porze roku. Z niego roztacza się niepowtarzalny widok na Wisłę. Blisko do katedry, jak i licznych restauracji na Starym Mieście. Odnowione i zadbane alejki spacerowe. Polecam, bo to piękne miejsce – dodaje kolejny recenzent.

Fot. Agnieszka Stachurska

Drugie miejsce również jak przed rokiem zajęło płockie ZOO. Położone na unikalnym obszarze, co rok przyciąga tysiące odwiedzających. Naturalne środowisko wysokiej skarpy wiślanej stwarza korzystne warunki dla hodowli dzikich zwierząt, w tym gatunków najrzadszych, prezentowanych w nielicznych ogrodach zoologicznych. – Ogród zoologiczny w Płocku urzeka bardzo dużą ilością zwierząt na malowniczo położonym terenie. Od grudnia dodatkową, długo oczekiwaną atrakcją są akwaria – recenzuje jedna z użytkowniczek portalu.

– Płocki Ogród Zoologiczny jest jednym z fajniejszych miejsc tego typu w Polsce. Pięknie położone na Skarpie Wiślanej, z wieloma rzadko spotykanymi gatunkami zwierząt. Poza tym, dodatkowe atrakcje dla dzieci w postaci placu zabaw, jak i parku linowego. Z racji tego, że jestem „tubylcem”, odwiedzam ZOO cyklicznie i za każdym razem zaskakuje mnie czymś nowym. Tym bardziej spodoba się przyjezdnym, którzy nie są tak opatrzeni z tym obiektem. Od niedawna nowe akwaria stanowią dodatkową atrakcje. Polecam każdemu odwiedzającemu Płock, jak również mieszkańcom naszych okolic – dowiadujemy się z kolejnego wpisu.

Na trzecim miejscu znalazło się Molo Płock, które awansowało o jedno miejsce. Rok temu było tuż za podium płockich atrakcji. – Jedyne molo na rzece jakie widziałem, fantastyczne na romantyczny spacer z moja ukochaną. Szkoda, że w porze zimowej nie działa kawiarenka – przyznaje jeden z recenzentów.– Nigdzie w Polsce nie znajdziecie takiej atrakcji – molo wzdłuż rzeki. Samo w sobie może nie rewelacyjne, ale na pewno warte odwiedzenia podczas spaceru po Płockim Nabrzeżu Wiślanym. Latem można odwiedzić tam kawiarenkę i odpocząć na leżaku, wygrzewając się w promieniach słońca. Ja polecam zwiedzanie wieczorową porą, gdy można podziwiać zachód słońca, a później z jednej strony ciekawą iluminację płockiego mostu, z drugiej Wzgórza Tumskiego z Katedrą na czele. Mnie się podoba, więc polecam innym do odwiedzenia – dodaje kolejny użytkownik portalu.

– Zimą przy ładnej pogodzie można iść na spacer. Pomyślane jest fajnie. Miejsce warte uwagi. Jeden mały minus, zanieczyszczone barierki odchodami ptaków – przyznaje internauta.

Pozostałe miejsca w ocenie użytkowników portalu zajmują

4. Muzeum Mazowieckie w Płocku
5. Muzeum Diecezjalne
6. Browar Tumski
7. Tkalnia Zagadek Płock
8. Bar Zachęta
9. Festiwal Audioriver
10. Klub Rock 69

A jak internauci oceniali atrakcje w 2016 r.?

TOP10 atrakcji Płocka według internautów

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU