REKLAMA

Da się tu mieszkać, czy jednak nie? Polemika prezydenta z portalem

REKLAMA

W nawiązaniu do pomysłów posłów PiS o podziale województwa, na portalu naTemat ukazał się artykuł sugerujący, że Płock może być stolicą, ale co najwyżej marazmu. W polemikę z dziennikarką wszedł prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. 

PowiązaneTematy

Prezydent przytacza wypowiedź dziennikarki, która, jego zdaniem, bezrefleksyjnie cytuje wypowiedź młodej płocczanki. Oto fragment tekstu, który przytacza prezydent.

– Mówi, że z jej klasy w liceum w mieście zostały tylko dwie osoby. Reszta wyjechała do Warszawy lub za granicę. – Z Płockiem nie chcą mieć nic wspólnego. Ja też zawsze chciałam stamtąd wyjechać. Przez rok nie mogłam znaleźć żadnej pracy, choćby w sklepie. A gdy teraz tam przyjeżdżam, widzę, że nic się nie dzieje. Ludzie siedzą w domach, popadli w marazm, widać patologię. Władze też nic nie robią – mówi. (…) W ostatnią sobotę byłam w kinie w samym centrum miasta. Była godzina 16-ta i wszystko wokół było pozamykane. Wszystkie sklepy, w kafejkach pusto. Przy głównej ulicy, Tumskiej, znajdują się dziś głównie banki. Czynsze są tak drogie, że nikogo więcej nie stać na wynajem – mówi. Co robić w sobotę? Iść do Zoo? Na Starówkę? Do parku? – Nie ma żadnego wyboru – stwierdza.

Prezydent krytycznie odnosi się do propozycji polityków Prawa i Sprawiedliwości, dotyczących podziału województwa. Jednocześnie zaprzecza tezom postawionym w artykule, jakoby w Płocku nic się nie działo. Wystosował także zaproszenie redakcji portalu, aby sami odwiedzili nasze miasto.

– Zapraszam „natemat.pl” do Płocka, by przekonali się, że w sobotę o godzinie 16 są w pobliżu kina przy Tumskiej knajpy, gdzie stolik trzeba zarezerwować. Aby przekonali się także o tym, że w sobotę wieczorem można iść do katedry na koncert jednego z najlepszych chórów w kraju – Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Że można zajrzeć do bożnicy przy ul. Kwiatka, która stoi 300 metrów od kina przy Tumskiej. Zajrzeć tam, do pierwszego w kraju, społecznie zorganizowanego Muzeum Żydów Mazowieckich w zabytkowym gmachu. To bardzo ciekawa propozycja dla miłośników judaizmu […]. W sobotę wieczorem można pójść np. na mecz Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów EHF z jedną z najlepszych drużyn Europy THW Kiel w Orlen Arenie. Choć może być kłopot z biletem.Cały tekst można przeczytać na blogu prezydenta, andrzejnowakowski.pl.

Z którą opinią się zgadzacie? Zagłosujcie w naszej ankiecie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU