REKLAMA

Szkolenie na jachtach dla… dzieci. Startują darmowe zajęcia

REKLAMA

Płocki Okręgowy Związek Żeglarski zaprasza na darmowe zajęcia pod żaglami dla dzieci. Można zgłaszać się aż do końca października, jednak ilość miejsc jest ograniczona.

Ruszają żeglarskie zajęcia sportowe dla dzieci „Załoga PolSailing”. Projekt obejmuje krótkie rejsy szkoleniowe na jachtach załogowych. Zgłoszenia można dokonać wyłącznie poprzez stronę internetową programu.

Inicjatywa wchodzi w skład Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej PolSailing 2021. Rejsy są bezpłatne i odbywają się pod opieką instruktora żeglarstwa.

– Teraz dzieci z Płocka oraz okolic w wieku szkolnym będą mogły spróbować smaku żeglarstwa, ale również zobaczyć Płock z innej perspektywy, perspektywy wody. Wisła jest nieodzownym elementem historycznie związana z miastem od stuleci. Dlatego szansa spróbowania nowej dyscypliny sportu, jakim jest żeglarstwo, jest bardzo ważna. Nie jest to łatwy sport i nie każdy odnajduje się w sportach wodnych, ale wykwalifikowana kadra, prowadząca zajęcia potrafi zarazić pasją do żagli i wody – mówi Patryk Romanowski, prezes POZŻ.Zgłaszać się do udziału w programie można do końca października, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Rejsy mają odbywać się w weekendy, ale dokładne terminy będą ustalane z uczestnikami i zależeć będą od warunków pogodowych. W ramach programu każde dziecko będzie mogło wziąć udział w 2-godzinnym rejsie szkoleniowym. Zajęcia będą odbywać się w grupach 2 lub 3-osobowych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Następne kary w kolejce says:

    Polska jest zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Powodem jest niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów w pobliżu czeskiej granicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU