REKLAMA

Szczątki ludzkie przy garażach

REKLAMA

Instytut Pamięci Narodowej poinformował dzisiaj, że szczątki ludzkie w miejscu dawnej katowni gestapo, NKWD i UB zostały odnalezione.

O badaniach IPN w Płocku pisaliśmy już kilkakrotnie. Jak się okazuje, w trakcie II etapu prac poszukiwawczych w dawnej katowni gestapo, NKWD i UB przy ul. 1 Maja w Płocku odnaleziono ludzkie szczątki.

[button link=”http://petronews.pl/szukaja-szczatkow-ofiar-w-plockiej-katowni/” target=”new” color=”#d30909″]Szukają szczątków ofiar w płockiej katowni[/button]

Odnalezione szczątki ludzkie nie znajdują się w układzie anatomicznym.

– Są to pojedyncze ludzkie kości – informuje pełnomocnik Prezesa IPN ds. poszukiwań nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego prof. Krzysztof Szwagrzyk.Płocczanie, którzy przejeżdżali obok dawnej komendy policji, mogli zauważyć prace prowadzone przez Samodzielny Wydział Poszukiwań IPN, specjalistów z zakresu medycyny sądowej z Wrocławia. Badacze prowadzą je pomiędzy dawnym aresztem Urzędu Bezpieczeństwa a wybudowanymi w latach 60. garażami. Według starszych mieszkańców Płocka, w latach 40. i 50. w tym miejscu chowane były ofiary zbrodni komunistycznych. I to właśnie w pobliżu tych garaży odnaleziono pojedyncze kości, a także czaszkę. Naukowcy zastanawiają się, czy nie trzeba rozebrać garaży, aby sprawdzić co znajduje się pod nimi.

[button link=”http://petronews.pl/20-osob-na-8-metrach-kwadratowych-miejsce-kazni-w-dawnej-komendzie-zdjecia/” target=”new” color=”#ed0722″]20 osób na 8 metrach kwadratowych. Miejsce kaźni w dawnej komendzie[/button]

Jak poinformował prof. Krzysztof Szwagrzyk, jeśli zajdzie taka konieczność, prace poszukiwawcze w Płocku będą kontynuowane również w przyszłości.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU