REKLAMA

Sylwester bez godziny policyjnej, ale z zaleceniami

REKLAMA

Pomimo zapisów w rozporządzeniu Rady Ministrów, w Sylwestra będzie można się przemieszczać. Premier potwierdził, że są to jedynie zalecenia, ponieważ godzina policyjna mogłaby być wdrożona wyłącznie w przypadku wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że – pomimo zapisów w rozporządzeniu, które opublikowano 21 grudnia, w Sylwestra rząd nie wprowadza godziny policyjnej, jednak apeluje, aby się nie przemieszczać i bawić tylko w „kameralnym gronie”.

Przypomnijmy, że zapis rozporządzenia mówi o tym, iż od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godz. 6.00 na obszarze Polski przemieszczanie się osób jest możliwe wyłącznie w celu:

 1. wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej;
 2. zaspokajania niezbędnych potrzeb, związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego.

– My godziny policyjnej nie wdrażamy – podkreślił premier. – Aby ona mogła być zastosowana, musielibyśmy, za zgodą pana prezydenta, wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie instrumenty, właśnie poza na przykład godziną policyjną. Dlatego bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, aby ten Sylwester minął spokojnie – apelował Mateusz Morawiecki.Dodał również, że choć rozpoczęły się już szczepienia, to jednak wirus działa z opóźnieniem dwu-trzytygodniowym. Dlatego rząd obawia się wzrostu zakażeń po wzmożonym ruchu przedświątecznym i zaleca pozostanie w domu oraz stosowanie się do obostrzeń.

Jest rozporządzenie w sprawie obostrzeń. W Sylwestra dwa wyjątki w zakazie przemieszczania się

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Lysy says:

  Wolno się przemieszczać ale tylko w celu realizacji codziennych potrzeb tj sklep lekarz lub Sylwester z tvp bo jest bez obostrzen Po krótce jestem wolnym człowiekiem i mogę robić wszystko co niezbędne żeby moje codzienne potrzeby nie ucierpiały upoważnia mnie do tego prawo i mój zdrowy rozsądek A to co mówią czy piszą inni to dla mnie średnio ważne

 2. Hihi says:

  Sylwester na ulicy

 3. W sylwestra na ulicę says:

  Można się przemieszczać a nawet trzeba. To żeby zostać w domu to tylko zalecenie więc można się stosować lub nie. Nikt nie ma prawa was ukarać. Nie przyjmijcie mandatów, wygracie w każdym sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU