REKLAMA

Światło i dźwięk nad Orlenem

REKLAMA

PKN Orlen informuje o planowanym remoncie instalacji w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku. Sukcesywnie zatrzymywana będzie instalacja Wydziału Olejowego, Furfurolu oraz Wytwórni Wodoru II, co sprawi, że nad koncernem pojawią się efekty świetlne, słyszalne mogą być również efekty dźwiękowe.

Jak wyjaśnia PKN Orlen, poszczególne instalacje będą sukcesywnie zatrzymane do postoju modernizacyjnego.

– Proces zatrzymania, jak i rozruchu, który nastąpi po zakończeniu prac, będzie się wiązał z widocznymi efektami świetlnymi, szczególnie zauważalnymi nad Zakładem w porach wieczornych. Reakcje procesowe, w tym towarzyszące efekty dźwiękowe związane z modernizacją, mogą wystąpić ze zmienną intensywnością w pierwszych dniach kwietnia, a następnie około 18-go i na początku maja – tłumaczy biuro prasowe koncernu.

Koncern zapewnia, że proces zatrzymania i uruchomienia instalacji zostanie przeprowadzony z najwyższą starannością w zakresie ochrony środowiska i pod stałym nadzorem wykwalifikowanej kadry pracowników oraz zgodnie z obowiązującymi instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa. Główne prace remontowe mają być przeprowadzone w godzinach od 6 do 18.Przeprowadzane ostatnio modernizacje mają spowodować dotrzymanie zaostrzonych norm emisyjnych, które będą obowiązywać od 2018 roku. Mają też poprawić poziom bezpieczeństwa procesowego instalacji.

– Efekty świetlne to skierowanie węglowodorów do całkowitej utylizacji w warunkach wysokiej temperatury – przypomina koncern. – Jest to proces odbywający się pod kontrolą, w atmosferze gazowej i objawia się płomieniem widocznym na tzw. pochodniach, które w każdej rafinerii na świecie są niezbędnym elementem wyposażenia systemu bezpieczeństwa procesowego w instalacjach produkcyjnych. Przeprowadzenie tego typu działania wynika więc zarówno z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa technologicznego, jak również środowiskowego. W prawidłowo przeprowadzonym procesie do atmosfery uwalniany jest jedynie dwutlenek węgla i para – wyjaśnia.

O zaplanowanych operacjach technologicznych zostały poinformowane służby Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych UMP, a także Starostwo Powiatowe.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU