REKLAMA

Strzelili właścicielce sklepu w nogę. Policja zatrzymała sprawców napadu

REKLAMA

Płoccy policjanci zatrzymali sprawców lutowego napadu na sklep w miejscowości Nowa Korzeniówka (gm. Gąbin). Po tym, jak właścicielka sklepu zaczęła się bronić, jeden z napastników strzelił jej w nogę i w rękę z broni pneumatycznej.

11 lutego br. doszło do napadu w jednym ze sklepów w miejscowości Nowa Korzeniówka (gm. Gąbin).

PowiązaneTematy

– Do tego sklepu weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i grożąc bronią zażądali pieniędzy – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Jeden z nich podszedł do kasy i ukradł z niej 1300 zł. Drugi natomiast podszedł do właścicielki i groził jej bronią. W czasie, gdy kobieta zaczęła się bronić, napastnik wystrzelił w jej kierunku, raniąc ją w rękę i udo, a następnie obydwaj mężczyźni uciekli. Kobieta doznała obrażeń ciała, które na szczęście okazały się niegroźne dla jej życia i zdrowia – wyjaśnia Krzysztof Piasek.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku. W wyniku pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn. Okazało się, że w napadzie brało udział trzech mężczyzn. 22-letni mieszkaniec gminy Gąbin podwiózł dwóch pozostałych uczestników, którzy faktycznie dokonali napadu: 18-letniego mieszkańca Płocka oraz 26-letniego mieszkańca gminy Gąbin.Mężczyźni zostali już przesłuchani, przedstawiono im zarzuty rozboju. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na wystąpienie do sądu w wnioskami o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych, którzy weszli do sklepu.

– Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował tymczasowy areszt wobec tych mężczyzn. Wobec mężczyzny, który był kierowcą i w ten sposób ułatwił dokonanie rozboju, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego – informuje rzecznik płockiej policji.

Za rozbój w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.