REKLAMA

Strażacy szyją maseczki a Legion honorowych dawców krwi przekazuje potrzebującym

REKLAMA

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziembakowa szyją bezpłatnie maseczki w ramach kampanii społecznej „Światło dla Polski”. Inicjatywę w Płocku prowadzi Klub Honorowych Dawców Krwi Legion.

W ramach kampanii społecznej „Światło dla Polski” strażacy ochotnicy z OSP Dziambakowo uszyli ponad 800 maseczek, które Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział w Płocku przekazuje potrzebującym.

PowiązaneTematy

Organizatorami kampanii są Fundacja Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa – Legion oraz Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Legion. Partnerami wspierającymi akcję są: Slim Light Design oraz Narodowy Instytut Wolności.

– W naszych działaniach wsparli nas strażacy ochotnicy z Dziembakowa, którzy zaoferowali, że uszyją nam maseczki za darmo, potrzebują jedynie materiałów do produkcji. Ze zbiórki zakupiliśmy tkaniny, nici oraz gumki. Takiej propozycji się nie odmawia – mówił Karol Krajewski, koordynator płockiego oddziału.

Istotą kampanii jest wsparcie społeczeństwa w trakcie trwania pandemii wirusa SARS-CoV-2. Głównymi celami inicjatywy są:

  • zbiórka pieniędzy oraz zakup najpotrzebniejszych artykułów ochrony bezpośredniej dla polskich medyków i służb, które ich najbardziej potrzebują,
  • wsparcie Publicznej Służby Krwi poprzez zachęcanie do oddawania krwi, oraz wyróżnianie odznaczeniem „Serce Legionu”,
  • wsparcie placówek oświaty oraz osób będących w domach poprzez e-learning Legionu umożliwiający zapoznanie się z ideą honorowego krwiodawstwa, oraz pierwszą pomocą przedmedyczną.

W ramach Legionu w regionie płockim działa Klub Honorowych Dawców Krwi Legion Oddział Płock, starając się pomóc osobom i instytucjom, które się do niego zgłaszają. Udało się zebrać pewne środki, niestety, ceny produktów oraz dostępność ograniczają możliwość wsparcia większej ilości osób.

– Gdy zgłosił się do nas Karol, odpowiedzieliśmy pozytywnie na wsparcie ich inicjatywy, ponieważ zawsze staramy się wspierać drugiego człowieka, pomoc społeczeństwu jest naszym obowiązkiem. Szyliśmy maseczki również dla naszych okolicznych mieszkańców i dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku – mówił Adrian Rypiński, strażak z OSP Dziembakowo.Na tę chwilę zostało uszytych 800 sztuk maseczek i Legion czeka na drugą transzę. Organizatorzy dziękują wszystkim firmom i osobom prywatnym, które wspierają finansowo akcję, jak również strażakom za bezpłatne uszycie maseczek.

– W dobie panującej pandemii ciężko było pozyskać produkty dobrej jakości oraz w dobrej cenie. Dzięki ludzkiej życzliwości, udało się zdobyć odpowiednie materiały, które następnie udało się przekazać strażakom – mówiła Anna Derlukiewicz koordynator projektu w regionie płockim.

Legion zaprasza do wspierania kampanii, jak również do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Oddziału Terenowego w Płocku w celu oddania krwi.

– Do naszej organizacji zgłosili się między innymi żołnierze z 64. Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku, z którymi aktywnie współpracujemy przy akcjach krwiodawstwa. Otrzymaliśmy też telefony ze stowarzyszenia z Sierpca oraz instytucji pomagających osobom chorym i z problemami – mówi Małgorzata Kozłowska, zastępca koordynatora ds. kampanii społecznych i zdrowia.

Szczegółowe informacje na temat kampanii społecznej „Światło dla Polski” można znaleźć na stronie internetowej Portal Legion Honorowi Dawcy Krwi. Krwiodawcy przypominają również o zbliżającej się „Krwawej Sobocie”, która planowana jest na 6 czerwca.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU