REKLAMA

Strażacy organizują zbiórkę zabawek dla ciężko chorych dzieci

REKLAMA

W najbliższy piątek w Płocku odbędzie się zbiórka zabawek dla ciężko chorych dzieci. Akcja jest organizowana przez strażaków, którzy przekażą paczki dzieciom przebywającym w Centrum Zdrowia Dziecka.

Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce organizuje zbiórkę zabawek dla chorych dzieci, które przebywają w Centrum Zdrowia Dziecka. W Płocku zbiórka będzie odbywać się w hurtowni zabawek GUMIŚ przy ul. 21 stycznia 11. Zabawki będzie można przynosić 6 grudnia od godziny 10 do 18.

Uwaga! Ze względu na to, że paczki przygotowywane będą dla dzieci po chemioterapii, zabawki muszą być nowe!

Ogólnopolska akcja „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka” odbywa się co roku. Celem inicjatywy jest rozweselenie najmniejszych pacjentów oddziałów onkologicznych. W rejonie powiatu płockiego w inicjatywie bierze udział grupa wolontariuszy-strażaków z Płocka i Dobrzykowa, wspierana przez OSP w Łącku.W naszym mieście zbiórka odbędzie się po raz drugi. W ubiegłym roku udało się dzięki ofiarności płocczan wypełnić zabawkami 5 dużych wózków sklepowych, co dało aż 60 paczek dla dzieci. Tak wysoki wynik był możliwy również dzięki pomocy płockiej hurtowni GUMIŚ.

Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce (OSP GRS SWPB) organizuje zbiórki zabawek dla dzieci już od kilku lat, jednak nie jest to jego główny cel. Stowarzyszenie na co dzień zajmuje się poszukiwaniem potencjalnych dawców szpiku dla polskiego banku dawców komórek macierzystych Medigen.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU