Sprzedawał w Drobinie papierosy bez akcyzy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ponad 400 paczek papierosów i ponad 0,5 kg krajanki zabezpieczyli płoccy policjanci na targowisku w Drobinie. To kolejna tego typu sprawa – łącznie od początku roku zabezpieczono już blisko tysiąc paczek papierosów i zatrzymano 10 osób.

Papierosy bez akcyzy to zmora nie tylko płockich targowisk, ale i powiatowych. Policjanci z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z płockiej komendy policji, podczas pracy operacyjnej ustalili, że na targowisku w Drobinie mężczyzna prawdopodobnie handluje papierosami bez polskich znaków akcyzy.

– Funkcjonariusze pojechali do Drobina, gdzie zatrzymali 48-letniego Ormianina – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Mężczyzna przy sobie i w swoim samochodzie miał łącznie 404 paczki papierosów i 0,55 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy. Ormianin został przewieziony do KMP w Płocku, gdzie został przesłuchany w związku z powyższą sprawą. Mężczyzna przyznał się do posiadania tych papierosów – wyjaśnia rzecznik.

Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu podatku VAT i akcyzy oraz opłat celnych wyniosłyby łącznie blisko 10 tys. zł.

Mężczyzna został już przesłuchany, a materiały zgromadzone przekazano do Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, gdzie zostaną wykonane dalsze czynności.

– Od początku 2018 roku płoccy policjanci wszczęli 10 postępowań w sprawie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W ramach tych spraw zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów oraz około kilograma krajanki tytoniowej i zatrzymali 10 osób – informuje rzecznik płockiej policji.

Podziel się:

3 komentarze

  1. Oraz na rogu bloku ul Sienkiewicza chyba 17 od ul. Stommy na przeciwko przdszkola nr 12 dokładnie ma przeciwko śmietnika. I zapewne nasze służby mundurowe mając tak dokladny namiar i tak nic z tym nie zrobi.

  2. Czy nasze służby nie widzą co się dzieje na Rembiela jest około 15 dziupli legalnie handlujących papierosami. Podobnie jest na Bielskiej. Jak długo mamy tolerować W Płocku nieuczciwy handel zatrutym alkoholem, papierosami, narkotykami. Podatki płacą tylko uczciwi Polacy. Nigdy nie widziałem naszych służb na rynku.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji