Spotkanie prezydenta z posłami. Aż… dwoma

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Brak miejsc w przedszkolach, brak pracy dla nauczycieli oraz niższa o 3 mln zł subwencja dla Płocka – to tematy poruszane na poniedziałkowym spotkaniu prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z parlamentarzystami z okręgu płocko-ciechanowskiego. Frekwencja zwiększyła się o 100%, bowiem przybyło posłów dwoje…

Uczestników spotkania najbardziej zaniepokoił fakt zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków oraz pomysł likwidacji gimnazjów. Te dwa projekty mogą mieć negatywne skutki. Dla dzieci może zabraknąć miejsca w przedszkolach, a dla nauczycieli – pracy. Podczas spotkania poruszono również problem zmniejszenia subwencji dla miasta Płocka o ok 3 mln zł.

Na dyskusję o problemach oświaty przybyło dwoje parlamentarzystów: Elżbieta Gapińska (PO) oraz Piotr Zgorzelski (PSL).

– Było to trzecie moje otwarte spotkanie z tak „liczną” reprezentacją płockich parlamentarzystów – komentuje prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca prezydent zaprasza parlamentarzystów, którym leżą na sercu sprawy miasta. – Warto się spotykać i rozmawiać o mieście, wtedy można dowiedzieć się, jak wiele nasi przedstawiciele w Sejmie i Senacie mogą zrobić – dodaje prezydent.

Sylwia Wiśniewska

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji