REKLAMA

Śmiertelny wypadek pod Koszalinem. Nie żyje zakonnica z gminy Bulkowo

REKLAMA

Do tragicznego wypadku doszło 19 lutego w godzinach popołudniowych na drodze krajowej nr 11 w okolicach Manowa (woj. zachodniopomorskie). W jego wyniku zmarła zakonnica, mieszkająca w Blichowie (powiat płocki).

PowiązaneTematy

W wypadku drogowym zginęły dwie siostry zakonne: pochodząca z Radomia 46-letnia Edyta Figura i 43-letnia Teresa Żbikowska z parafii Blichowo. Obie były przełożonymi wspólnot sióstr służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej i katechetkami.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że siostry jechały fiatem punto w kierunku Koszalina. W pewnym momencie manewr wyprzedzania rozpoczął inny uczestnik ruchu drogowego.  Kiedy znalazł się na przeciwległym pasie ruchu, zauważył nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę. Zdecydował się wrócić na swój pas, jednak podczas  wykonywanego manewru zahaczył o pojazd, w którym znajdowały się siostry zakonne. Ich samochód uderzył bokiem w jadącą z naprzeciwka ciężarówkę, w wyniku czego obydwie poniosły śmierć na miejscu.– Obie siostry otrzymały absolucję. Ostatniego namaszczenia udzielił ks. prof. Janusz Bujak, który jechał samochodem. Siostra Edyta była w Płocku, skorzystała z sakramentu pojednania. Pociechą w tym bólu jest to, ze odeszły przygotowane. Modlimy się za nasze siostry i prosimy o modlitwę w ich intencji – powiedziała s. Mirosław Grunt, matka generalna Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce koło Przysuchy na antenie Radia Plus Radom.

źródło: niedziela.pl, film: Koszalin Info

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU