REKLAMA

Śmiertelne potrącenie na DK60. W tym miejscu był zakaz ruchu pieszych

REKLAMA

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 60 w Gostyninie. Pod kołami samochodu osobowego zginął 65-letni mężczyzna.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie, 1 lutego po godzinie 18 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK60.

– Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierująca oplem, 45-letnia mieszkanka Płocka, poza przejściem dla pieszych potrąciła 65-letniego mieszkańca gminy Gostynin. Zdarzenie miało miejsce poza obszarem zabudowanym, a pieszy nie korzystał z elementów odblaskowych. Na tym odcinku drogi występuję zakaz ruchu pieszych. Droga w tym miejscu była nieoświetlona. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca samochodem była trzeźwa – wyjaśnia asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.

Gostynińska policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora.– Policjanci przypominają, że kierowcy na drodze powinni zachować szczególną ostrożność. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe. Obowiązek noszenia odblasków dotyczy wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym – ostrzega asp. Żaneta Kołodziejska.

Jak wielokrotnie przypominaliśmy, pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez elementów odblaskowych, jest praktycznie niewidoczny – kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę z odległości ok. 20 metrów. Dla porównania, jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 metrów. Nawet w obszarze zabudowanym i przy świetle lamp, człowiek poruszający się wzdłuż drogi, czy przechodzący przez jezdnię jest o wiele lepiej widoczny, gdy korzysta z odblasków.

Fot. KPP Gostynin

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. .Mareks says:

  To jest absolutna prawda.

 2. Kodeks drogowy says:

  Każdy kierowca w życiu powinien mieć prawo ZABIĆ JEDNEGO POLICJANTA, KU..WE, ROWERZYSTĘ LUB PIESZEGO.

 3. Edzio says:

  Nastepny debil.

 4. Pieszy says:

  Zasada jest jedna, ślepy nie jeździ samochodem i nie gra w karty.

 5. Plonsk says:

  Szczególnej ostrożności jednak nie zachowała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU