REKLAMA

Słupno nie chce umowy z Komunikacją Miejską. Zorganizuje darmowe przejazdy?

REKLAMA

Od nowego roku kalendarzowego autobusy płockiej Komunikacji Miejskiej nie będą już wozić pasażerów do Słupna. Umowę postanowił rozwiązać wójt Gminy Słupno argumentując, że mieszkańcy gminy ponoszą zbyt duże koszty za transport. 

Gmina Słupno, jak każda gmina ościenna do której dociera transport miejski, wnosi opłatę do Komunikacji Miejskiej w zamian za organizację transportu publicznego do Płocka. Słupno do każdego przejechanego przez płocki autobus kilometra dopłacało 4,15 zł. Mimo tego, mieszkańcy Gminy Słupno i skarżyli się, że płacą dość dużo za transport publiczny.

Wójt proponował płockiej spółce obniżkę kosztów biletów jednoprzejazdowych z 6 do 4 zł, bo, jego zdaniem, ich cena jest zbyt wysoka po uwzględnieniu dopłat z gminnej kasy. Wobec braku odpowiedzi ze strony komunikacji miejskiej, podjął on decyzję o rozwiązaniu umowy od 1 stycznia 2016.

– Od nowego roku kalendarzowego Wójt Gminy będzie wykonywał zadanie własne Gminy, jakim jest lokalny transport zbiorowy, zgodnie z prawem, stojąc na stanowisku, że zadania własne Gmina wykonuje we własnym zakresie – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Słupno.Obecnie mieszkaniec Nowego Gulczewa za dojazd np. do Centrum Handlowego w Płocku płaci 6 zł, a jego sąsiad z Borowiczek, położonych dalej, tylko 2,80 zł.

– Wójt Gminy Słupno chce zorganizować komunikację publiczną w sposób jak najmniej obciążający kieszenie mieszkańców i chce, żeby przejazdy w obrębie Gminy już od nowego roku były bezpłatne. Rozmowy z przewoźnikiem, który jest w stanie zapewnić Gminie taką usługę od 1 stycznia 2016 r., są bardzo zaawansowane – tłumaczą w Słupnie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU