REKLAMA

Skończą się kradzieże katalizatorów w Płocku? Złapano sprawców

REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali czterech złodziei, którzy nocami kradli katalizatory z samochodów.

To była wręcz plaga ostatnich miesięcy. Nasi czytelnicy informowali o kolejnych kradzieżach katalizatorów, dokonywanych na płockich osiedlach. Pomimo, że sprawcy działali szybko i bardzo ostrożnie, płoccy policjantami ustalili ich tożsamość. Są to mężczyźni w wieku od 22 do 32 lat, którzy zatrzymani już zostali przez kryminalnych z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu płockiej komendy Policji.

– W ostatnim czasie do Komendy Miejskiej Policji w Płocku wpływały zgłoszenia, dotyczące kradzieży katalizatorów samochodowych na terenie miasta. Sprawcy działali z dużą ostrożnością, najczęściej w nocy, aby nie być zauważonym przez niepożądanych świadków. Tym przestępczym działaniom kres postawili kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Do ustaleń tożsamości sprawców włączyli się również policjanci z Komisariatu Policji w Płocku – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

Wnikliwa analiza i ustalenia śledczych uwieńczone zostały zatrzymaniem 9 grudnia aż czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże. Zatrzymani to płocczanie. Podejrzani wycinali katalizatory między innymi z samochodów marki Mercedes, Opel, Honda oraz Toyota. Skradzione elementy układu wydechowego szybko sprzedawali.

– Jeden z podejrzanych, 29-letni płocczanin, był już wcześniej zatrzymywany przez policjantów w związku z popełnionymi przestępstwami przeciwko mieniu. Wczoraj usłyszał, wraz ze swoim wspólnikiem, kolejne siedem zarzutów dotyczących kradzieży katalizatorów. Dwójka pozostałych zatrzymanych usłyszała po kilka zarzutów kradzieży elementów układu wydechowego od pojazdów – informuje mł. asp. Marta Lewandowska.Wszyscy zatrzymani przyznali się do stawianych zarzutów. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W Płocku masowo kradną katalizatory z aut? „Faktycznie, wpłynęły zgłoszenia”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Mniam says:

    Brawo dla Policji 👏 👍 👍 👍.
    Lenie za pracę by się wzięli. Łatwiej kraść niż pracować, teraz powinni pokryć koszty zakupu katalizatorów które kierowcy musieli kupić po kradzieży i do walić po kilka lat na kark… Dziadostwo trzeba wyrywać.

  2. Tak, skończą się says:

    Tak samo jak lewe papierosy i narkotyki, po rozbiciu grup i fabryk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU