REKLAMA

Siły zbrojne rozpoczynają ćwiczenia – będzie głośno

REKLAMA

Wojewoda mazowiecki poinformował, że w najbliższy wtorek odbędą się ćwiczenia. Spowoduje to, iż na terenie województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania.

28 maja br. między godziną 8 a 18 na terenie województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe, które wchodzą w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania.

PowiązaneTematy

– Włączenie syren na terenie powiatu i gminy zależy od scenariusza i przebiegu ćwiczenia. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania, towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE/SAREX-19 – informuje biuro prasowe wojewody mazowieckiego.

Podczas ćwiczenia, w ramach treningu, ma zostać uruchomiony trzyminutowy modulowany dźwięk syren, sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności.Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe są częścią systemu wykrywania i alarmowania.

Organizatorem ćwiczeń RENEGADE/SAREX-19 jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Słuszna uwaga, ale tak brzmiała informacja przekazana przez biuro prasowe wojewody mazowieckiego. Być może faktycznie sprawdzane jest działanie syren.

  2. Bluemartin says:

    „28 maja br. między godziną 8 a 18 na terenie województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe” – wlasnie syreny wyją, a jest dziś 27 maj…. czyzby dzien wczesniej sprawdzali dzialanie syren by nie bylo wpadki, czy tez jest wpadka „dziennikarska”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU