REKLAMA

Silny wiatr zrywał dachy w powiecie płockim

REKLAMA

Zgodnie z prognozami IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie, na terenie Płocka i powiatu płockiego w czwartkowe popołudnie i wieczór wiał silny wiatr. Jak informują strażacy, w związku z tym zjawiskiem musieli interweniować przy zerwanych dachach.

Pierwotnie IMGW-PIB wydało ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym wiatrem na terenie woj. mazowieckiego, powiatu płockiego i Miasta Płocka (54-72 km/h, w porywach do 72-90 km/h), obowiązujący 21 października do godz. 20. Jednak po południu zmieniono go na ostrzeżenie 2. stopnia, co oznaczało większą siłę wiatru (72-90 km/h, w porywach do 90-115 km/h). Wiatr ma zaznaczyć swoją siłę do północy, jednak będzie stopniowo słabł.

Jak informują strażacy z OSP Staroźreby, w czwartek około godz. 17.40 otrzymali wezwanie do miejscowości Zdziar.– Wyjazd w celu zabezpieczenia dachu uszkodzonego w wyniku silnych podmuchów wiatru – przekazali na swoim profilu strażacy.

O zerwanych dachach na terenie Wyszogrodu informuje natomiast OSP Wyszogród, który wyjechał także na drogę krajową nr 50, gdzie wiatr zerwał znak.

Fot. OSP Staroźreby
Fot. OSP Staroźreby

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU