REKLAMA

Seryjne włamania w Płocku. Wśród pokrzywdzonych prezes stowarzyszenia pomagającego ubogim

REKLAMA

Okres Sylwestra i Nowego Roku wybrali złodzieje, którzy zaatakowali płockie mieszkania. Wśród pokrzywdzonych jest nasz czytelnik, a także Adam Wiśniewski – prezes Stowarzyszenia Pomoc Płocka, który na co dzień pomaga ubogim. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

O włamaniach, o których doszło w Płocku głównie w Sylwestra i w Nowy Rok, powiadomił nas czytelnik.

PowiązaneTematy

– Wyjechałem na Sylwestra, wróciłem dzisiaj o 15 i zastałem splądrowane mieszkanie – napisał do nas 1 stycznia płocczanin, który mieszka na osiedlu Podolszyce. – Zgłosiliśmy od razu sprawę policji i okazało się, że nasze zgłoszenie jest już dzisiaj czwarte – wyjaśnił.

Podobną wiadomość przekazał też na swoim profilu Adam Wiśniewski – prezes Stowarzyszenia Pomoc Płocka, który od około 35 lat pomaga osobom bezdomnym i ubogim, organizując dla nich m.in. posiłki. Tylko w ubiegłym roku, wraz z wolontariuszami, zorganizował śniadanie wielkanocne na czterysta osób, Dzień Dziecka też na 400 osób, w którym uczestniczyły dzieci płockie i z Ukrainy czy spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących, również uchodźców.

W sylwestrowe po południu tego zasłużonego społecznika spotkała bardzo niemiła niespodzianka.

– Kochani tak zastałem moje mieszkanie po przyjściu do niego. Miałem włamanie. Proszę was kochani, uważajcie na swoje mieszkania, a szczególnie parter z balkonami. Złodzieje chodzą pod balkonami, wypatrują czy jest ktoś w domu, czy pali się światło i też dzwonią domofonem upewnić się, czy ktoś jest w mieszkaniu. A jak stwierdzą, że nikogo nie ma, robią włamanie – napisał na swoim profilu Adam Wiśniewski.Informacje potwierdziliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

– Od piątku, tj. 31 grudnia do 2 stycznia do godz. 6 otrzymaliśmy zgłoszenia, dotyczące 9 kradzieży z włamaniem do mieszkań na terenie miasta – informuje asp. Krystyna Kowalska. – Kradzieże z włamaniem miały miejsce na osiedlach Podolszyce i Łukasiewicza – wyjaśnia.

We wszystkich zgłoszonych sprawach policja prowadzi czynności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Mica says:

  Za kradzieże powinni ucinać ręce jak kiedyś.
  I taki pro tip dla wszystkich: nie chwalcie się w mediach społecznościowych, że gdzieś wyjeżdżacie albo, że już gdzieś jesteście poza domem. Przecież to jak zaproszenie dla złodziei. Atencja nie jest tego warta a pochwalić się wyjazdem możecie po powrocie.

 2. Plock says:

  Nas ojebali ze nawet nie mozna bylo wejsc do mieszkania ,wywrocone 360 stopni ,balkon wylamany ,dzis sie okazalo ze i sasiada ojebali balkon wylamany tez 2 dni otwarty dzis sasiedzi policje wezwali,podolszyce 3 bloki obok siebie w kazdym bloku włam szli rykoszetem po koleji

  • Hubal says:

   Mnie niebyło 30minut balkon wyłamany wszystko na ziemi porozrzucane nawet obcinaczki do paznokci ukradli

 3. Leon says:

  Ja na swoich drzwiach nakleiłem kartkę: „pieniędzy i kosztowności nie mam”. Nawet nikt nie zapuka teraz

 4. Płocczanin says:

  Złapać, przywiązać do pala i postawić na środku rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU