REKLAMA

Samochód w rowie. „Zgłoszenie dotyczyło osoby zakleszczonej w pojeździe” [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

W sobotę dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Płocku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Studzieniec (gm. Słubice), w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575. Dotyczyło osoby zakleszczonej w pojeździe.

Do zdarzenia doszło 7 lutego w godzinach porannych.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy pojazd osobowy marki Volkswagen w przydrożnym rowie – informuje OSP Słubice. – Po szybkim rozpoznaniu nie stwierdzono w pojeździe, ani jego najbliższej okolicy żadnych osób – dodają strażacy.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyłączenia z ruchu jednego pasa drogi, ratownicy przystąpili do ręcznego kierowania ruchem. W pojeździe odłączyli też akumulator.– W związku z możliwością wystąpienia szoku u poszkodowanego, podjęta została decyzja o przeszukaniu okolicznych zarośli i fragmentu lasu. W trakcie naszych działań na miejsce dotarły zastępy z JRG nr 2 i JRG nr 3 w Płocku, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji. Podczas penetracji lasu, ratownicy otrzymali informację o pojawieniu się kierowcy pojazdu na miejscu zdarzenia. Okazało się, iż nie potrzebował on pomocy medycznej. Oddalił się od pojazdu w celu organizacji pomocy w wyciągnięciu samochodu w rowu – relacjonuje OSP Słubice.

Ze względu na zagrożenie wyciekiem płynów eksploatacyjnych do gruntu, ratownicy pomogli właścicielowi auta w wyciągnięciu pojazdu z przydrożnego rowu.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU