REKLAMA

Ruszają Muzyczne Czwartki w Płocku

REKLAMA

Ruszają „Muzyczne Czwartki na Płockiej Starówce”. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała dla mieszkańców miasta w sumie sześć koncertów.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na sześć kameralnych koncertów w wykonaniu muzyków współpracujących z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Od 4 lipca do końca sierpnia, w wybrane czwartki na małej scenie na Starym Rynku, o godzinie 18 odbywać się będą bezpłatne, trwające godzinę koncerty.

Zaproponowany przez wykonawców repertuar będzie wyjątkowo urozmaicony. Ponad dwudziestu muzyków, zaangażowanych w „Muzyczne Czwartki na Płockiej Starówce”, podczas cyklu koncertów na powietrzu zaprezentuje utwory muzyki filmowej, musicalowej, folkowej, jazzowej, jak i popularnej.

Koncertem inaugurującym cykl tych muzycznych wydarzeń będzie występ warszawskiego zespołu indie-folkowego „Adre & The Giants”. Artyści w składzie Andrzej Rozen (gitara elektryczna, wokal), Karolina Matuszkiewicz (skrzypce, wokal) i Aleksandra Jankowska (wiolonczela, wokal) inspirują się, takimi gwiazdami jak Bob Dylan, Johnny Cash, The Lumineers, Mumford & Sons czy Gregory Alan Isakov. Ich muzyka to wyraziste połączenie szczerych emocji, ciepłego wokalu, harmonii skrzypiec i wiolonczeli oraz rytmu, który aż prosi się, by wybijać go tupaniem o podłogę.Projekt „Muzyczne Czwartki na Płockiej Starówce” uzyskał dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta Płocka. Tegoroczna edycja projektu realizowana jest przy współpracy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki oraz Agencją Rewitalizacji Starówki.

Harmonogram koncertów:

  • 4 lipca – Adre & The Giants
  • 11 lipca – Przeboje srebrnego ekranu
  • 18 lipca – W krainie tanga
  • 8 sierpnia – Sotto Voce Trio
  • 15 sierpnia – Muzyka Świata
  • 22 sierpnia – Klasycznie i rozrywkowo

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU