REKLAMA

Rusza kolejna edycja bezpłatnych lekcji pływania

REKLAMA

DObra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się pływać lub poprawić swoje umiejętności. PKN ORLEN wraz z płockim WOPR-em ponownie ogłaszają nabór do programu bezpłatnych lekcji pływania.

PKN ORLEN po raz kolejny sfinansuje nieodpłatne lekcje nauki pływania dla uczniów płockich szkół podstawowych oraz osób dorosłych powyżej 40. roku życia. Zajęcia na płockim basenie Podolanka rozpoczną się w październiku br., a potrwają do czerwca przyszłego roku.

Czwarta edycja projektu „Bezpłatne lekcje pływania” to szansa dla osób, które nie potrafią pływać, aby nabyć te umiejętności pod kierunkiem instruktorów płockiego WOPR.

– Projekt przewiduje naukę pływania oraz podstawowych zasad ratownictwa i samoratownictwa. Rekrutacja dzieci odbywać się będzie w płockich szkołach podstawowych. Osoby dorosłe, powyżej 40. roku życia, które są zainteresowane udziałem w projekcie, będą mogły wypełnić stosowną deklarację uczestnictwa. Zgłoszenie wraz z Regulaminem jest już dostępne na stronie woprplock.pl – informują organizatorzy.

Dotychczas z bezpłatnych zajęć nauki pływania skorzystało ponad 300 mieszkańców Płocka. Najstarsza uczestniczka miała 67 lat, a najmłodsza 9 lat. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu w 20-osobowych grupach przy czym na jednego Instruktora przypadało 10 uczestników.– Osobom zainteresowanym udziałem w bezpłatnych lekcjach pływania, które jednocześnie nie potrafią pływać gwarantujemy, że po rocznym cyklu basenowej edukacji będą potrafiły przepłynąć, co najmniej dwie długości basenu rekreacyjnego stylem dowolnym, przepłynąć pod wodą co najmniej pięć metrów bez wynurzenia jakiejkolwiek części ciała na powierzchnię oraz przepłynąć co najmniej jedną długość basenu sportowego przy pomocy pracy nóg – mówią ratownicy WOPR w Płocku.

„Bezpłatne lekcje pływania” są jednym z wielu działań realizowanych przez Koncern w ramach projektu „ORLEN dla Płocka”. W trakcie dwóch wakacyjnych miesięcy 2019 roku ORLEN wraz z płockim WOPR po raz czwarty zorganizował także akcję „Bezpieczne wakacje nad wodą”, w ramach której funkcjonowało strzeżone kąpielisko nad jeziorem w podpłockiej Grabinie. Nad bezpieczeństwem plażowiczów przez całe wakacje czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU