REKLAMA

Rozwiąż konflikt z mediatorem

REKLAMA

Od dzisiaj można skorzystać z punktów konsultacyjnych, w których mediatorzy podpowiedzą nam, w jaki sposób rozwiązać konflikt. Akcję zorganizowano z okazji Tygodnia Mediacji.

Od poniedziałku, 15 października, płoccy policjanci zapraszają na Tydzień Mediacji. Jak co roku, funkcjonować będą punkty konsultacyjne dla osób zainteresowanych pomocą prawną w zakresie rozstrzygania sporów na drodze mediacji.

PowiązaneTematy

– Policjanci wielokrotnie przeprowadzają interwencje, gdzie dwie strony – skłócone ze sobą, nie potrafią dojść do porozumienia nawet w drobnych sprawach. Ten brak porozumienia z reguły prowadzi do zdarzeń, które są wykroczeniami lub nawet przestępstwami i kończą się w sądzie. Nie zawsze jednak tego typu sprawy muszą mieć swój finał na sali sądowej. Alternatywą dla rozstrzygania niektórych sporów przed sądem jest mediacja, czyli pozasądowy sposób rozwiązania sporu w obecności mediatora – wyjaśnia Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.

Tydzień Mediacji rozpoczyna się 15 października, natomiast w czwartek, 18 października, przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji.W Płocku uruchomione zostaną punkty konsultacyjne, w których będą dyżurować zawodowi mediatorzy, udzielając mieszkańcom miasta i powiatu wszelkich informacji na temat rozwiązywania sporów na drodze mediacji.

  • 16.10. w godz. 12.00 – 15.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku przy al. Kilińskiego 8
  • 18.10. w godz. 9.00 – 12.00 w Komisariacie Policji w Gąbinie, przy ul. Tylnej 6
  • 18.10. w godz. 12.00 – 15.00 w Komisariacie Policji w Płocku przy ul. Armii Krajowej 62.

Policjanci zapraszają zainteresowanych do skorzystania z możliwości uzyskania informacji na temat mediacji, jako sposobu rozwiązywania sporów poza sądem.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU