REKLAMA

Rozruch instalacji w ORLENIE po remoncie

REKLAMA

Jak informuje biuro prasowe PKN ORLEN, remont na instalacji Olefin jest już zakończony, w związku z czym rozpoczęto rozruch instalacji. Potrwa on do najbliższej środy i może spowodować pojawienie się płomienia na pochodniach.

Do środy, 25 września zaplanowano rozruch instalacji Olefin, która po remoncie wraca do pracy.

– W tym czasie możliwe jest pojawienie się technicznego płomienia na pochodniach w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku. Będzie to związane ze zwiększonym zrzutem węglowodorów, który stanowi standardową procedurę w przypadku uruchamiania instalacji – wyjaśnia biuro prasowe koncernu.ORLEN zapewnia również, że służby techniczne oraz pracownicy Biura Ochrony Środowiska na bieżąco monitorują proces ponownego włączenia do procesu produkcji instalacji Olefin. Pracownicy koncernu kontrolują wszystkie parametry środowiskowe – zwłaszcza proces spalania, który nie ma wpływu na zdrowie czy środowisk. Dzięki spalaniu węglowodorów na pochodni przy użyciu pary wodnej, te związki nie są emitowane do atmosfery.

PKN ORLEN będzie na bieżąco informował o postępie prac.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Truciciele says:

  Gdzie są władze.
  Panie Prezydencie czy jest Pan tam.
  Pomocy.

 2. Truciciele says:

  Biorą miliardy robią mitingi w Warszawie, a w Płocku syf i zgnilizna. Powinni nam przynajmniej do czegoś dopłacać że wydychanym ten syf. Nikt nic z tym nie robi. A coraz więcej ludzi choruje na raka. W ubiegłym roku moich 3 ech moich znajomych zmarło na raka. MASAKRA

 3. Janek says:

  Wczorej co to było po 18godz czarny dym z brązowym cz to nie było palenie oponami prosz o wyjasnienie

 4. Anonim says:

  I tak co noc nas trujecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU