Rozpoczął się remont ulicy Chopina i Dobrzykowskiej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od czwartku trwa remont ulicy Chopina. Na naprawianym odcinku drogi nie będzie przejazdu. Cały remont podzielono na trzy części, a teraz obserwujemy pierwszy z nich. Od 29 czerwca zamknięta jest również ulica Dobrzykowska.

Ulica Chopina będzie remontowana na odcinku od skrzyżowania z Bielską do skrzyżowania z Obrońców Płocka. Wodociągi Płockie i Fortum wykonają tu renowacje swoich instalacji, a drogowcy ułożą nowe chodniki, podjazdy, oświetlenie i nową nawierzchnię.

Termin zakończenia prac – połowa września, koszt wyniesie 1,5 mln zł. Remont “kończy się” na skrzyżowaniu z ul. Obrońców Płocka i nie obejmuje skrzyżowań ul. Chopina z Mickiewicza oraz Dworcową, ze względu na plany przebudowy tego miejsca. O następnych etapach remontu pisaliśmy już w kwietniu.

Będzie przebudowa ulicy Chopina

To jednak nie jedyne utrudnienia w Płocku. Od wczoraj zamknięta jest także ulica Dobrzykowska, remontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakówka do ostatnich zabudowań Radziwia. Po zakończeniu robót wykonawca zacznie realizować drugą część zadania – budowę ścieżki rowerowej oraz chodnika wzdłuż wyremontowanego w ubiegłym roku odcinka Dobrzykowskiej, od ostatnich zabudowań Radziwia do drogi technicznej, prowadzącej w kierunku Mostu Solidarności obok ronda na Tokarach. Prace te zaczną się jeszcze w tym roku, zakończą – na wiosnę przyszłego. Wartość tego  kontraktu to 4,1 mln zł.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji