REKLAMA

Remis Królewskich z Ostrovią

REKLAMA

W niedzielę piłkarki Królewskich Płock spotkały się z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Dotychczas spotkania z tymi zawodniczkami były zawsze przegrane dla pomarańczowych, tym razem udało się zakończyć mecz remisem.

Pierwsza część spotkania była dość wyrównana. – Akcje składały się z małej liczby podań, były rwane, chaotyczne, często przerywane rzutami z autów – ocenia Adam Blidzewski, prezes Królewskich. – W 22. minucie Daria Kusa została zbyt mocno zaatakowana ciałem przez rywalkę i Królewskim należał się rzut karny, ale sędzia pozostał niewzruszony – zauważa.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od akcji Ostrovi, która o mały włos zakończyłaby się zwycięstwem przeciwniczek pomarańczowych. Drużyna Ostrovi trafiła w słupek i poprzeczkę bramki strzeżonej przez płocczankę Martę Hućko. Pomarańczowe do końca spotkania usiłowały zdobyć zwycięskiego gola, jednak pomimo tego, że w końcowych 20 minutach dłużej utrzymywały się przy piłce i przeniosły grę na połowę Ostrovi, to nie zaowocowało to celnym strzałem i końcowy gwizdek obwieścił wynik 0:0.

– Moim zdaniem rozegrałyśmy dość dobry mecz – powiedziała napastniczka Natalia Romanowska. – Pokazałyśmy się na naprawdę niezłym poziomie, ale nadal towarzyszy nam sporo błędów. Zabrakło trochę spokoju w budowaniu akcji. Jesteśmy lekko rozczarowane wynikiem meczu, czujemy mały niedosyt, zależało nam na zdobyciu 3 punktów, ale taka jest piłka. Z każdego meczu wyciągamy wnioski, nie poddajemy się i walczymy dalej! Teraz pozostała nam ciężka praca na treningach przed spotkaniem z Płońskiem – dodała.– Zagrałyśmy o wiele lepszy mecz niż poprzedni – wtórowała Dominika Janicka. – Jechałyśmy bardzo bojowo nastawione, jednak popełniłyśmy sporo błędów, które nie pozwoliły nam wygrać. Gra była bardzo wyrównana, a mecz nie należał do najłatwiejszych. Czujemy lekki niedosyt po zdobyciu 1 punktu, jednak nie pozostaje nam nic innego jak nadal pracować na treningach i walczyć w następnych spotkaniach – podsumowała napastniczka.

Za tydzień w niedzielę Królewscy zagrają o godzinie 11 na stadionie w Płońsku z drużyną DAF-u.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka – KS Królewscy Płock 0:0
KS Królewscy Płock: Marta. Hućko, Julia Mikołajewska, Daria Przybysz, Ania Wojtkowska, Kinga Sławińska, Klaudia Łyzińska, Klaudia Stradomska (K), Daria Kusa, Wiktoria Zielińska (45. Natalia Romanowska), Dominika Janicka (57. Wiktoria Wiączek), Aleksandra Kujawska.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU