REKLAMA

Remis Jutrzenki w Warszawie

REKLAMA

Spotkanie płockiej Jutrzenki z przeciwniczkami AZS AWF Warszawa nie dał pełnej satysfakcji. Emocjonujący pojedynek zakończył się remisem. Płocczanki pokazały jednak wolę walki i już myślą o kolejnym meczu.

To był mecz pod znakiem remisu. Start spotkania był udany dla Jutrzenki – w 4. minucie, po trafieniu Emilii Bałdygi, wynik brzmiał (0:2). Jednak chwilę później gospodynie doprowadziły do remisu (3:3) i już wówczas zapowiadał się ciężki pojedynek.

W 14. minucie ponownie był remis (6:6), później w 19. minucie (8:8), ale kolejne minuty to wyjście na prowadzenie przez gospodynie (11:9), po trafieniu Karoliny Kmin. Przed przerwą remis znów zagościł na tablicy wyników, po celnym wykończeniu akcji przez Dagmarę Radzikowską (12:12). Tuż przed gwizdkiem obwieszczającym przerwę, Paulina Sulborska rzuciła z 15 metra i AWF schodził do szatni z przewagą jednej bramki (13:12).

Fot. Jutrzenka Płock

Po przerwie Jutrzenka chciała przejąć kontrolę nad spotkaniem, jednak wynik cały czas oscylował blisko remisu. W 37. minucie tablica pokazała 16:16, ale już pięć minut później warszawianki odskoczyły na 3 bramki (19:16). Jutrzenka odzyskała werwę i znów za chwilę był remis (19:19). Trzy trafienia z rzędu Aleksandry Stasiak dały remis, następne pięć trafień dla Jutrzenki, po sprawnej grze zespołowej, sprezentowała Emilia Bałdyga(21:24).

– Wtedy zaczęło się dziać coś dziwnego na parkiecie – mówi Marek Wojciechowski z Jutrzenki. – Najpierw kara dla Radzikowskiej, ale Jutrzenka nadal dobrze sobie radziła, prowadząc na niespełna dwie minuty przed końcem (22:25). Potem kara dla Rędzińskiej, a kilka sekund później dla Bałdygi oraz podyktowany rzut karny, który broni Aneta Chodań (czwarty w tym meczu na dziewięć…). Odgwizdany czas, następnie prosty błąd Jutrzenki, a potem kolejny na na kilka sekund przed końcem i gospodynie wydarły naszej drużynie jeden punkt… – relacjonuje.

Biorąc pod uwagę całe spotkanie, remisowy wynik końcowy nikogo już chyba nie dziwił.KS AZS AWF Warszawa – MMKS Jutrzenka Płock 25:25 (13:12)

Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska – Radzikowska 1, Stasiak 9, Rędzińska 2, Homonicka 1, Bałdyga 8, Zaremba, Pawłowska 2, Warda 2.

Kary: Jutrzenka – 14 min, AWF – 6 min.

Karne: Jutrzenka 1/3, AWF – 5/9

Kolejny mecz Jutrzenka rozegra dopiero 1 kwietnia w Lublinie z MKS AZS UMCS Lublin.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU