REKLAMA

Rehabilitują poprzez ruch

REKLAMA

PowiązaneTematy

 „Terapia ruchem” to kolejny projekt, realizowany w ramach VI edycji konkursu grantowego Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Udział w nim bierze 40 dzieci niepełnosprawnych.

Projekt, realizowany przez Fundację „Przerwij Ciszę”, skierowany jest do dzieci niepełnosprawnych i będzie trwał do końca sierpnia. – Udział w projekcie bierze 40 dzieciaków – powiedziała Marta Chojnowska, prezes Fundacji „Przerwij Ciszę”. – Skala postępów, jakie zaobserwowaliśmy u nich przez dwa miesiące jego realizacji jest ogromna – dodała.

Fundacja „Przerwij Ciszę” w ramach konkursów grantowych zapoczątkowała i przeprowadziła kilka edycji kursów języka migowego. W tej edycji złożyła projekt skierowany do dzieci z wadą słuchu, niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, schorzeniami neurologicznymi lub innymi niepełnosprawnościami.

Od czerwca dzieci niepełnosprawne – w wieku od 4 do 21 lat – mogą korzystać z szeregu zajęć indywidualnych korekcyjnych, lekkoatletycznych, gier i zabaw sportowych, a także grupowych zajęć z piłki nożnej i siatkówki. Zajęcia odbywają się w siedzibie fundacji, grupowe natomiast w sali gimnastycznej i na boisku szkolnym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Gradowskiego.VI edycję konkursu grantowego Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” sfinansowała z darowizn PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz grantu pozyskanego z Levi Strauss Foundation.Fot. Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”