REKLAMA

Reggaeland ogłasza pierwsze gwiazdy

REKLAMA

Koncert live mistrzów głębokiego dubu i króla roots and culture – Iration Steppas  wraz z Teną Stelin to pierwsze ogłoszone gwiazdy Reggaland 2014. Organizatorzy zapowiadają, że do Płocka w tym roku przyjedzie „plejada artystów – perełek i legend kilkunastu odmian muzyki reggae z kraju i ze świata”.

PowiązaneTematy

Jak stworzyć muzykę oraz brzmienie, które wbije słuchaczy Reggaeland w nadwiślański piasek, a ci będą prosić o więcej? Receptę ma lider Iration Steppas Mark oraz basista zespołu Dennis Rootical, którzy tworzą chyba najgłośniejszy kameralny Digital Dub na świecie. Brytyjczycy wystąpią w Płocku z instrumentalnym występem live, który rzadko pojawia się przy ich popisach scenicznych. Towarzyszyć im będzie Tena Stelin, jeden z najbardziej liczących się wokalistów brytyjskiej sceny Roots & Culture.

Iration Steppas to trzech kiwających się na scenie „bandziorów” z Leeds – Mark Iration, Dennis Rootical, Jazzbo (Ex the Amharics). Budują oni brzmienie, którego siła roznosi mury i nie pozwala ustać w miejscu. Paradoksem jest liryczna forma jaką przybiera cyfrowy Dub oparty głównie na rytmie oraz plemiennych zaśpiewach.

Zespół powstał na początku lat 90. w Leeds. Mark Millington znany jako Mark Iartion zainspirowany działalnością legendarnego Jah Shaki początkowo grał w klubach, prezentując współczesne dźwięki, które leżały u podstaw jego zainteresowań muzycznych. W 1993 roku dołączył do niego Dennis Rootical, z którym stworzyli jedno z najbardziej oryginalnych brzmień muzyki dubowej. Iration Steppas początkowo miksowali tylko muzykę z płyt, jednak szybko zaczęli tworzyć własne dźwięki. Jako jedni z pierwszych nagrywali własne utwory, aby później miksować je na żywo. Występowali w klubach w Wielkiej Brytanii, a każdy ich show wzbudzał entuzjastyczne reakcje wśród publiczności. Bardzo szybko stali się niezwykle popularni. Zaczęli koncertować na całym świecie, włącznie z Japonią i Australią.Dzięki swoim produkcjom członkowie brytyjskiej kapeli zdobyli uznanie zarówno wśród fanów reggae, jak też i współczesnej elektroniki. W ich muzyce słychać wpływy roots, dub, drum & bass, jungle i dubstep. Ich płyty osiągają zawrotne ceny na aukcjach internetowych. Najdroższa z nich, to debiutancki krążek „Original Dub D.A.T” z 1994 roku. Wydawnictwo to okazało się przełomowe dla muzyki dub. To na nim zawarli nieziemskie single „Scud Missile” oraz „High Rise Vibration”. Iration Steppas od ponad 20 lat czynnie działają na scenie, nieustannie produkując nowe utwory, z którymi podróżują po całym świecie. W poprzedniej dekadzie związali się m.in. z wokalistą brytyjskim Tena Stelin, który gościnnie pojawił się na ostatniej, długo oczekiwanej płycie zespołu „In The Dub Arena”.

Festiwal Reggaeland odbędzie się w tym roku w piątek i sobotę, 11-12 lipca, na plaży nad Wisłą w Płocku. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas tegorocznej edycji wystąpi plejada artystów – perełek i legend kilkunastu odmian muzyki reggae ze świata i kraju.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU