Ratusz zachęca do proponowania nowych miejsc na parki, place i skwery

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Place zabaw, siłownie pod chmurką czy skwer gier miejskich to tylko kilka z otwartych w tym roku miejsc, które mają na celu uatrakcyjnienie płockich osiedli. Nową infrastrukturę rekreacyjną podsumowywał w środę prezydent Andrzej Nowakowski.

Prezydent Płocka zachęcał także mieszkańców do tego, aby sami proponowali, w których miejscach mogą powstać place zabaw i siłownie pod chmurką. – Chcemy, aby mieszkańcy wspólnie mogli wskazać takie miejsca – mówił Andrzej Nowakowski podczas środowej konferencji prasowej.

Prezydent podsumował inwestycje w infrastrukturę rekreacyjną. Przypomniał, że nowe place zabaw powstały już w ubiegłym roku m.in. przy ul. Kazimierza Wielkiego i Kochanowskiego, gdzie znalazła się również siłownia pod chmurką. Zewnętrzna siłownia powstała też przy al. Pawła Nowaka. Koszt tych inwestycji to ponad 300 tys. złotych.

W ostatnim czasie trzy siłownie pod chmurką zostały rozebrane. Andrzej Nowakowski pytany o tę sprawę, wyjaśniał że urządzenia musiały zostać zdemontowane, ponieważ podczas odbioru okazało się, że nie mają one atestów i mogą stwarzać problemy. Ratusz zapewnia, że wrócą one na swoje miejsca do końca września.

W tym roku place zabaw zostały urządzone lub wzbogacone o dodatkowe urządzenia m.in. przy ul. Źródlanej, ul. Gwardii Ludowej, Miodowej, Chopina, Morelowej, w Parku na Zdunach, przy ul. Królowej Jadwigi czy ul. Żwirki i Wigury.

Nowy plac zabaw z interaktywnymi zabawkami powstał także (obok istniejącego) w Parku Północnym na Podolszycach. Natomiast u zbiegu ul. Łukasiewicza i Tysiąclecia wyrósł Skwer Gier Miejskich. Plac został wyposażony m.in. w zestaw zabawowy dla dzieci „warownia-zamek”, kółko i krzyżyk, ściankę wspinaczkową, grę w klasy, tor dla samochodzików oraz nawierzchnię do ćwiczeń ruchowych. Zamontowano cztery stoły do szachów, dwa stoły do tenisa stołowego oraz urządzenia siłowe. Plac wyposażony został w m.in. stojaki na rowery. Koszt inwestycji wyniósł 757 tys. złotych. Na terenie skweru posadzono do końca maja około 2,7 tys. roślin za 75 tys. złotych.

Prezydent Nowakowski zdradził, że w planach jest też utworzenie boiska do gry w piłkę nożną u zbiegu ulic Asnyka i Norwida oraz park rekreacyjno-sportowy przy ul. Zielonej (jest on na etapie opracowywania dokumentacji projektowo-kosztorysowej).

Teraz ratuszowi zależy, aby to sami mieszkańcy zaproponowali nowe lokalizacje parków, placów zabaw czy siłowni pod chmurką. Swoje propozycje można kierować bezpośrednio do urzędu na adres konsultacje@plock.eu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji