REKLAMA

Ratownicy medyczni w Płocku wrócą do pracy? Jest tymczasowe porozumienie

REKLAMA

Jak informowaliśmy, Ratownicy Medyczni zatrudnieni w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku protestują przeciwko warunkom pracy i płacy. Na dyżurach nie pojawiło się kilkadziesiąt osób. W piątek po południu pojawiła się szansa na porozumienie.

Od 1 października w Płocku trwa trudna sytuacja, związana ze zbyt małą ilością ratowników medycznych, którzy jeżdżą w Zespołach Ratownictwa Medycznego WSPRiT w Płocku. Protestując przeciwko warunkom pracy i płacy, kilkadziesiąt osób przeszło na zwolnienia lekarskie (pracownicy etatowi) lub odmówiło stawienia się na dyżur (pracownicy kontraktowi).

W piątek, 8 października po południu odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli ratowników medycznych z pracodawcą i przedstawicielami urzędu marszałkowskiego.

– Zawarliśmy wstępne porozumienie – mówi z ulgą dyrektor WSPRiT, Lucyna Kęsicka. – Na razie jest to porozumienie tymczasowe, usiądziemy dalej do rozmów, gdy będziemy już znali szczegóły na temat kwoty podwyżek i terminu ich przekazania – wyjaśnia.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców Płocka i okolic jest to, że ratownicy kontraktowi wrócą jak najszybciej do pracy (ci, którzy nie mają planów na najbliższe dni), a od 11 października do pracy powinni wrócić ratownicy etatowi, którzy są na zwolnieniach lekarskich do 10 października.

– Spodziewam się, że już od niedzieli będzie więcej karetek do dyspozycji – mówi Lucyna Kęsicka.Nie wiadomo jeszcze kiedy ustalone będą konkrety w sprawie zabezpieczenia pieniędzy na podwyżki dla ratowników medycznych. Z odpowiedzi ministerstwa wynika, że wojewodowie już wystąpili o to z wnioskami, wydaje się więc, że jest to kwestia najbliższych dni.

Przypomnijmy, że ratownicy medyczni protestują zarówno w zakresie zwiększenia wynagrodzenia, jak i poprawy warunków pracy, w tym zwiększenia obsady oraz zatrudnienie ratowników na etacie, dzięki czemu nie będą musieli pracować po 400 godzin miesięcznie.

Zawarte porozumienie, choć tymczasowe, jest optymistyczną informacją. Warto pamiętać, że – choć często otrzymujemy zaproszenie na przekazanie nowych karetek dla WSPRiT w Płocku, to bez ich obsady są tylko bezużytecznymi pojazdami…

„Wczorajszej nocy nie wyjechała żadna karetka”. Ratownicy protestują, w tle oskarżenia o mobbing

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. APEL says:

    Tu mówię ja Lucynka.
    Drodzy mieszkańcy Płocka i okolic. Zwrazam się do was z gorącym apelem, aby szczególnie teraz, kiedy jest problem z obsadą zespołów wyjazdowych, uważać na siebie i nie wywoływać niepotrzebnych zdarzeń i wypadków. Błagam, ostrożnie żyć !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU