REKLAMA

Przyjdź na Randkę z Manią!

REKLAMA

Spotkanie z okazji 20. rocznicy śmierci Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, zatytułowane „Nadzwyczajna Randka z Manią!” odbędzie się w najbliższy czwartek w Książnicy Płockiej. Tego samego dnia na godz. 11. zaplanowano miting na Tumskiej przy Muzeum Mazowieckim, w czasie którego Mirze zostaną „wręczone” kwiaty.

Mira Zimińska-Sygietyńska była gwiazdą międzywojennego teatru, filmu i kabaretu, a także artystką-żołnierką w czasie drugiej wojny światowej i szefową zespołu „Mazowsze”. Została Honorową Obywatelką Miasta Płocka.

PowiązaneTematy

Książnica Płocka i Muzeum Mazowieckie przygotowały wydawnictwo okolicznościowe, na które złożą się fotografie autorstwa Jana Waćkowskiego i film dokumentalny Jana Gawryłkiewicza z wizyt Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w rodzinnym mieście. Wydawnictwo i film trafią do rąk płocczan właśnie 26 stycznia o godz. 17, podczas „Nadzwyczajnej Randki z Manią!”.

W trakcie spotkania, ze specjalnym programem artystycznym zatytułowanym „Drzewo migdałowe” wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w Płocku, pojawią się młodzi artyści z „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke oraz liczni goście, także byli i aktualni członkowie zespołu „Mazowsze”. Organizatorzy zaprezentują też obszerne fragmenty unikalnej płyty „Dobre i to! Śpiewa i mówi Mira Zimińska” z prywatnego archiwum Tomasza Panka.