Przetarg na Centrum Sportów Ekstremalnych unieważniony. Będzie kolejny?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zbyt małą kwotę przeznaczył urząd miasta na realizację pierwszego etapu Centrum Sportów Ekstremalnych. Do rozstrzygnięcia przetargu zabrakło ponad 100 tys. zł. Co dalej z tą inwestycją?

Zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego z ubiegłego roku, czyli Centrum Sportów Ekstremalnych, ma być pierwszym tego typu miejscem, w którym pasjonaci rolek, rowerów, deskorolek znajdą doskonałe warunki do kształtowania swoich umiejętności. Kiedy możemy spodziewać się realizacji inwestycji?

24 sierpnia Urząd Miasta Płocka ogłosił przetarg na budowę dwóch torów do jazdy na rolkach przy ul. Kutrzeby, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 23. Jego realizacja – według wyliczeń pomysłodawców – powinna kosztować około 512 tysięcy złotych.

Przetarg został jednak unieważniony. Najniższa oferta, złożona przez płocką Firmę Remontowo-Budowlaną Lipowski s.j., wyniosła 565 tys. zł, podczas gdy urząd miasta przeznaczył na to jedynie 438.692 zł brutto, a więc znacznie mniej nie tylko od kwoty w ofercie, ale i mniej niż zakładali pomysłodawcy.

Co dalej z tą inwestycją? Czy będzie ogłoszony kolejny przetarg? – Mam informację, że dziś przetarg powinien pojawić się w Biuletynie Informacji Publicznej – powiedział nam Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami. – Nie będzie zmian w zakresie zadania – zapewnił.

Przypomnijmy, że zgodnie z ogłoszonym poprzednio przetargiem, prace obejmą wykonanie: rowerowego placu zabaw – pumptrack, betonowego toru płaskiego do jazdy na rolkach, placu do wypoczynku oraz zieleni. Zakończenie budowy placu wraz z wykonaniem nasadzeń zaplanowano na maksymalnie 12 tygodni od dnia zawarcia umowy z wykonawcą.

Centrum Sportów Ekstremalnych w Płocku. “Do finalnej wizji wiele jeszcze brakuje”

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji