REKLAMA

Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawko, zyskał wysoki mandat…

REKLAMA

Zaostrzone kary za przekraczanie prędkości dotkliwie dotknęły kierowcę, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h. Otrzymał wysoki mandat i sporą ilość punktów karnych.

W minioną sobotę, 10 grudnia około godziny 18.50 policjanci ruchu drogowego z płockiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem mitsubishi colt, który jechał ulicami Gąbina z prędkością 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

PowiązaneTematy

– Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 54 km/h, 26-letni mieszkaniec powiatu płockiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi – informuje asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

To tylko jedna z interwencji działającej od lipca 2019 roku Grupy SPEED. Do zadań policjantów kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, jak i oznakowane, z laserowymi miernikami prędkości.Tylko w minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Płocka i powiatu skontrolowali 74 pojazdy oraz ujawnili 75 wykroczeń. Aż 67 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 62 mandaty karne.

Policja apeluje o rozwagę na drodze i przypomina, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU