Przeciąganie liny na stadionie [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę, 14 czerwca, na stadionie miejskim odbyły się otwarte zajęcia sportowe dla młodzieży z płockich szkół, organizowane przez MUKS Płock. Okazją do tego typu działania był II Narodowy Dzień Sportu. 

Podobnie jak przed rokiem, zajęcia na stadionie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy ze szkół podstawowych brali udział w różnych konkurencjach, m.in. w biegu na 40 m i skoku w dal. Walka płci w przeciąganiu liny była punktem kulminacyjnym sportowej rywalizacji.

Młodzież gimnazjalna miała również możliwość uczestniczenia w treningu lekkoatletycznym i spróbować swoich sił z ponad siedmiokilogramową kulą, czyli podobną do tej rzucanej przez np. Tomasza Majewskiego. Na zakończenie nagrodzono najbardziej aktywnych sportowo, każdy otrzymał upominek i poczęstunek. – To fantastyczna sprawa dla dzieciaków, ale i dla nas, trenerów – cieszył się trener MUKS Płock, Piotr Mieszkowski. – Wszystkie inicjatywy tego typu, w połączeniu z cyklem Czwartków Lekkoatletycznych i innych zawodów szkolnych oraz zaangażowanie współpracujących z klubem nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych, z pewnością zaowocują w przyszłości zawodnikami na poziomie finałów mistrzostw Polski. Część dzieciaków pokazała się już z dobrej strony na Czwartkach Lekkoatletycznych, niektórzy jeszcze nie zostali odkryci. Każdy może spróbować swoich sił w lekkiej atletyce. Zapraszamy na treningi – dodał Mieszkowski.

Ideą Narodowego Dnia Sportu, organizowanego przez fundację Zwalcz Nudę, jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. – MUKS Płock chętnie włącza się w tak potrzebne akcje – krótko podsumowuje prezes, Jacek Koziński. – Nie będę bardzo odkrywczy jeżeli powiem, że młodzież nie garnie się do sportu, trzeba ich do tego zachęcić. Narodowy Dzień Sportu jest do tego doskonałą okazją. A lekkoatletyka to sport dla wszystkich. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie szukamy od razu „mistrzów”, szukamy i zachęcamy dzieciaki, które chcą przeżyć „przygodę ze sportem” – dodał.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji