REKLAMA

Protestowali przeciwko zamknięciu cmentarzy [FILM, ZDJĘCIA]

REKLAMA

W niedzielę około 30 osób protestowało przeciwko zamknięciu cmentarzy. Przy bramie cmentarza komunalnego w Płocku ustawiono z wkładów do zniczy napis „wolność” i kartki z klepsydrą pogrzebową PiS.

Uczestnicy wydarzenia, które zaplanowano na 1 listopada o godz. 12, tłumaczyli, że chcą zaprotestować przeciwko wtrącania się rządu do wiary ludzi.

– Bronimy tradycji. Cmentarz jest miejscem świętym, gdzie władza nie powinna naruszać naszej tradycji – powiedziała nam jedna z uczestniczek.W pobliżu protestujących zaparkował radiowóz policyjny, ale nie było potrzeby interwencji. Uczestnicy zostawiali przed bramą cmentarza znicze i kwiaty, następnie zapowiadali przewiezienie kwiatów i zniczy przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 10

 1. Żal du.ę ściska says:

  Wolność umarła. Więc jest na cmentarzu i tam jej miejsce, a naród niewolników niech potulnie przywdzieje kagańczyki i podkuli ogonki.

 2. Xyz says:

  Na cmentarz można iść w każdej chwili. A nie że musi to być 1 listopad. Nie chodzi jeden z drugim
  przez cały rok a później przypomina sobie o tym dniu. Liczy się pamięć a nie data wszystkich świętych i nie ważne czy Ty zapalisz świeczkę dziś czy za tydzień. Liczy się pamięć i co masz w sercu. Dobrze zrobili może zmniejszy się liczba zakazonych

  • W punkt !!!! says:

   Ale typowy katol nie zrozumie, dla niego liczą się symbole i świczki na pokaz

   • ubawiony says:

    Język tolerancji i miłości powyżej.

  • Michu says:

   Rozumiem, że nie będziesz miał nic przeciwko temu aby w tym roku obchodzić Wigilię np. 13 listopada albo przenieść ją na np. 10 luty 2021? Sylwester też możesz sobie zrobić w ten weekend a na wakacje pojechać w marcu.

 3. Priv says:

  Darmowa reklama

 4. Mała says:

  Większość protestujących to ludzie którzy głosowali na PiS, więc mają co chcieli bo PiS dawało 500+ żenada

 5. Katoliczka. says:

  I co wy sobą reprezentujecie? Skoro cmentarz jest rzeczą Świętą, to raczej nie wystawia się klepsydry osobom żyjącym ani się tam nie demonstuje. . Na cmentarzu są pogrzebani ludzie grzeszni, tak jak my wszyscy, a modlić to powinno się w Kościele za duszę zmarłych. Więc nie róbcie z siebie, aż takich modlących. A propo, to groby zmarłych, to tyko raz w roku się odwiedza?

 6. Juan says:

  A policja jak zawsze niezdecydowane cioty, spisać nawet nie potrafią.

 7. Pisss says:

  Teraz wszyscy przeciwko pis. A jak dawali 500+ to taki świetny pis A teraz co ? Idźcie głosować na PiS A oni z nami będą robić co będą chcieć i w dupie mają nasze protesty na które bagatela chodzą co niektórzy z malymi dziecmi. Brawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU