Promocja niezwykłej książki w TNP

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższy czwartek Towarzystwo Naukowe Płockie zaprasza na promocję książki “Kurpie i muzyka”. Dzieło zostało wydane w 2015, jako jeden z rezultatów roku ks. Władysława Skierkowskiego na Mazowszu, ogłoszony przez sejmik województwa. 

Materiały TNP

Materiały TNP

Ks. Władysław Skierkowski był badaczem i popularyzatorem kultury kurpiowskiej. Zmarł w 1943 w obozie koncentracyjnym w Soldau w Działdowie. Był także członkiem Towarzystwa Naukowego Płockiego.

Książka jest pracą zbiorową podzieloną na trzy rozdziały. Redaktorem naukowym była prof. Mieczysława Demska-Trębacz z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Oprócz niej w spotkaniu promocyjnym udział wezmą Katarzyna Lindner (Mazowiecki Instytut Kultury), Mieczysław Olender (Towarzystwo Ochrony Kurpiowszczyzny im. A Chętnika) oraz ks. prof. Michał Marian Grzybowski (Towarzystwo Naukowe Płockie).

Podczas spotkania książkę będzie można nabyć w promocyjnej cenie 30 zł. Dołączono do niej dwie płyty z nagraniami pieśni kurpiowskich w wykonaniu śpiewaków ludowych oraz utworami inspirowanymi muzyką kurpiowską w wykonaniu profesjonalnego chóru.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 stycznia o godzinie 17 w siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego przy ul. Narutowicza 8. Wstęp wolny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji