REKLAMA

Projekt Książnicy Płockiej inspiracją dla innych bibliotek

REKLAMA

Książnica Płocka wygrała konkurs EDUinspiracje w kategorii „Edukacja dorosłych”. Dużym sukcesem okazał się projekt „Biblioteka – dobry społeczny biznes”, który skutecznie zainspirował społeczność lokalną i inne biblioteki.

W grudniu Książnica Płocka została zwycięzcą w konkursie EDUinspiracje, zorganizowanym przez Fundację Systemu Rozwoju Edukacji. Projekt „Biblioteka – dobry społeczny biznes” zrealizowany w ramach programu Erasmus+ został doceniony w kategorii „Edukacja dorosłych” i stał się inspiracją dla innych bibliotek i instytucji kultury w Polsce.

PowiązaneTematy

Realizując projekt, pracownicy Książnicy Płockiej pojechali do szwedzkiej biblioteki na praktykę typu job-shadowing, żeby poznać skandynawski model biblioteki i szwedzką politykę czytelniczą.

– Refleksjami na temat projektu dzieliliśmy się z innymi: pracownikami Książnicy, dyrektorami bibliotek powiatowych i wszystkimi zainteresowanymi. A efekty naszej wizyty w Szwecji są obecne choćby w mediatece eMce, której wystrój i ekologiczny charakter zawdzięczamy skandynawskim inspiracjom – zaznacza Książnica Płocka.

Przypomnijmy, że w przedostatnim dniu 2020 roku po remoncie została otwarta dla czytelników Filia biblioteczna nr 2 przy alei Jana Kilińskiego 8A. Remont zabytkowego budynku Rogatki Warszawskiej możliwy był dzięki pomysłodawczyniom Małgorzacie Grabowskiej-Panek – przewodniczącej Rady Mieszkańców Osiedla „Wyszogrodzka” i Katarzynie Wiśniewskiej – przewodniczącej Zarządu Rady Mieszkańców Osiedla „Wyszogrodzka” oraz dzięki głosom płocczan oddanym w 8. edycji Budżetu Obywatelskiego.– Choć nasze spotkania autorskie, wystawy i konkursy przeniosły się Internetu, to jak zawsze oferujemy nowości książkowe w wypożyczalni głównej, czytelni, mediatece eMce, Chotomku i filiach bibliotecznych na terenie naszego miasta – podkreślają płoccy bibliotekarze.

Książnica Płocka zaprasza do Rogatek Warszawskich

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. ubawiony says:

    „job-shadowing” – że jak?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU