REKLAMA

Próbowali wyłudzić pieniądze na terenie Płocka

REKLAMA

W miniony czwartek, 1 września, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku, otrzymał trzy zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Na szczęście mieszkańcy zachowali czujność i nie dali się oszukać.

Z wiadomości przekazanych przez policję wynika, że oszuści dzwonili do mieszkańców Płocka, podając się za rodzinę i informując, że ulegli wypadkowi drogowemu, potrzebne są im więc pieniądze. Zarówno te historie, jak i telefony wydały się mieszkańcom podejrzane. Postanowili zawiadomić policję. Znany był kiedyś sposób okradania „na wnuczka”, kiedy to scenariusz przebiegał bardzo podobnie. Ostatnio popularne stało się też wyłudzanie pieniędzy „na policjanta” – co brzmi zapewne wiarygodniej i łatwiej jest takiej osobie zaufać. Mimo wszystko ważne jest, aby nie dać się oszukać i zachować wyjątkową czujność.

PowiązaneTematy

Ze względu na zaistniałe sytuacje policjanci kolejny raz przypominają:  • Nie wręczajmy pieniędzy osobom nam nieznanym. Zawsze możemy zadzwonić do rodziny i upewnić się, czy na pewno nic się nie stało.
  • Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie prawdziwych pieniędzy.
  • Każda prośba o przekazanie pieniędzy funkcjonariuszom jest oszustwem!
  • Łącząc się z numerem 997 bez wcześniejszego przerwania połączenia, rozmówca zostanie przekierowany na inny numer oszustów, a nie numer policji.

W razie wystąpienia podobnej sytuacji, należy niezwłocznie skontaktować się z policją. Pamiętajmy – zachowując zdrowy rozsądek, możemy uniknąć niebezpiecznych sytuacji.